mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Ekologiczne i niebezpieczne

Ekologiczne i niebezpieczne

Okazuje się, że ekologiczne opony mają swoją ciemną stronę. Według specjalistów z koncernu oponiarskiego Continental, „zielone” opony mogą być przyczyną większej ilości wypadków. A wszystko przez niskie opory toczenia.

Ekologiczne i niebezpieczne

Producent opon opowiedział się za wprowadzeniem specjalnego systemu nalepek, które informowałyby użytkownika kupującego opony o tym, że jest to ogumienie o niskich oporach toczenia, które pozwala redukować spalanie samochodu. Z drugiej strony mniejsze opory oznaczają mniejszą przyczepność i hamują o wiele gorzej na mokrej nawierzchni.

Według testów przeprowadzonych przez Continentala nawet najlepsze produkty przygotowane pod kątem ekstremalnie niskich oporów toczenia i wysokich przebiegów są o 10 procent gorsze od konkurencyjnych produktów przygotowanych do uniwersalnej jazdy. To z kolei może powodować większe ryzyko wypadku. Podczas hamowania z prędkości 100km/h taka opona zatrzymuje się nawet do ośmiu metrów dalej. Tak więc nie jest to wynik zadowalający.

Tematy w artykule: opony ekologiczna opona

Podobne wiadomości:

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Indeks prędkości opon - wszystko, co musisz wiedzieć

Indeks prędkości opon - wszystko, co musisz...

Opony samochodowe 2015-07-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando