mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Ekologiczne i niebezpieczne

Ekologiczne i niebezpieczne

Okazuje się, że ekologiczne opony mają swoją ciemną stronę. Według specjalistów z koncernu oponiarskiego Continental, „zielone” opony mogą być przyczyną większej ilości wypadków. A wszystko przez niskie opory toczenia.

Ekologiczne i niebezpieczne

Producent opon opowiedział się za wprowadzeniem specjalnego systemu nalepek, które informowałyby użytkownika kupującego opony o tym, że jest to ogumienie o niskich oporach toczenia, które pozwala redukować spalanie samochodu. Z drugiej strony mniejsze opory oznaczają mniejszą przyczepność i hamują o wiele gorzej na mokrej nawierzchni.

Według testów przeprowadzonych przez Continentala nawet najlepsze produkty przygotowane pod kątem ekstremalnie niskich oporów toczenia i wysokich przebiegów są o 10 procent gorsze od konkurencyjnych produktów przygotowanych do uniwersalnej jazdy. To z kolei może powodować większe ryzyko wypadku. Podczas hamowania z prędkości 100km/h taka opona zatrzymuje się nawet do ośmiu metrów dalej. Tak więc nie jest to wynik zadowalający.

Tematy w artykule: opony ekologiczna opona

Podobne wiadomości:

Test opon zimowych 205/55 R 16

auto motor i sport 0000-00-00

Nie ma rzetelnego testu opon zimowych, gdy brak śniegu. W północnej Szwecji zawsze można liczyć na prawdziwą zimę - właśnie tam zbadaliśmy co są warte 12 opon zimowych i dwie całoroczne, o rozmiarze 205/55 R 16.

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.