mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Ekologiczne ogumienie dla SUV-ów

Ekologiczne ogumienie dla SUV-ów

Na torze Idiada International Testing Circuit w Barcelonie, Pirelli zaprezentowało nową oponę Scorpion Verde przeznaczoną do pojazdów typu SUV i Crossover.

Ekologiczne ogumienie dla SUV-ów
Pirelli Scorpion Verde jest pierwszą oponą, która łączy ekologię z osiągami charakterystycznymi dla ogumienia terenowego. To nowoczesna opona, która gwarantuje wysokie osiągi, bezpieczeństwo, skrócenie drogi hamowania i lepszą trakcję na mokrej nawierzchni, a jednocześnie jest przyjazna środowisku – redukuje zużycie paliwa i emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Scorpion Verde jest w pełni przyjazna dla środowiska – odznacza się ogólną redukcją zużycia paliwa o 3.9% podczas jazdy miejskiej oraz o 3.4% w cyklu mieszanym, jak również redukcją poziomu hałasu o 30%. Dodatkowo bieżnik Scorpion Verde został zaprojektowany, tak, aby wydłużyć żywotność opony, oraz utrzymać jej osiągi na niezmiennym poziomie podczas całego okresu eksploatacji.

Innowacyjna konstrukcja opony pozwala na zmniejszenie oporów toczenia o 20%, obniżając zużycie paliwa oraz redukcję emisji szkodliwych substancji. Ponadto dzięki ograniczeniu wykorzystania surowców w procesie produkcji Scorpion Verde jest lżejsza w porównaniu z tradycyjnymi oponami, co przekłada się na ekonomię jazdy.

Opona ta została stworzona z myślą o najnowszej generacji samochodów typu SUV i Crossover, takich jak
na przykład Volkswagen Touareg, w których montowana jest seryjnie.

Scorpion Verde jest najnowszą oponą z rodziny Scorpion i dołącza do znanych i cenionych przez Klientów opon Scorpion ATR – przeznaczonych dla samochodów z napędem 4x4s i Scorpion Zero – stworzoną do wyższej klasy samochodów typu SUV.

Sprzedaż nowej opony Pirelli Scorpion Verde rozpocznie się w kwietnia 2010 roku.

Podobne wiadomości:

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto motor i sport

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto...

Aktualności 2015-10-24

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.