mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Ekologiczne ogumienie dla SUV-ów

Ekologiczne ogumienie dla SUV-ów

Na torze Idiada International Testing Circuit w Barcelonie, Pirelli zaprezentowało nową oponę Scorpion Verde przeznaczoną do pojazdów typu SUV i Crossover.

Ekologiczne ogumienie dla SUV-ów
Pirelli Scorpion Verde jest pierwszą oponą, która łączy ekologię z osiągami charakterystycznymi dla ogumienia terenowego. To nowoczesna opona, która gwarantuje wysokie osiągi, bezpieczeństwo, skrócenie drogi hamowania i lepszą trakcję na mokrej nawierzchni, a jednocześnie jest przyjazna środowisku – redukuje zużycie paliwa i emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Scorpion Verde jest w pełni przyjazna dla środowiska – odznacza się ogólną redukcją zużycia paliwa o 3.9% podczas jazdy miejskiej oraz o 3.4% w cyklu mieszanym, jak również redukcją poziomu hałasu o 30%. Dodatkowo bieżnik Scorpion Verde został zaprojektowany, tak, aby wydłużyć żywotność opony, oraz utrzymać jej osiągi na niezmiennym poziomie podczas całego okresu eksploatacji.

Innowacyjna konstrukcja opony pozwala na zmniejszenie oporów toczenia o 20%, obniżając zużycie paliwa oraz redukcję emisji szkodliwych substancji. Ponadto dzięki ograniczeniu wykorzystania surowców w procesie produkcji Scorpion Verde jest lżejsza w porównaniu z tradycyjnymi oponami, co przekłada się na ekonomię jazdy.

Opona ta została stworzona z myślą o najnowszej generacji samochodów typu SUV i Crossover, takich jak
na przykład Volkswagen Touareg, w których montowana jest seryjnie.

Scorpion Verde jest najnowszą oponą z rodziny Scorpion i dołącza do znanych i cenionych przez Klientów opon Scorpion ATR – przeznaczonych dla samochodów z napędem 4x4s i Scorpion Zero – stworzoną do wyższej klasy samochodów typu SUV.

Sprzedaż nowej opony Pirelli Scorpion Verde rozpocznie się w kwietnia 2010 roku.

Podobne wiadomości:

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Wielu kierowców długo czekało na taką możliwość. Usługa umożliwiająca sprawdzenie liczby punktów karnych jest już praktycznie gotowa. Jednak premiera nastąpi prawdopodobnie później niż to komunikowano.