mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Ekologiczne opony Pirelli

Ekologiczne opony Pirelli

Wychodząc naprzeciw potrzebom wymagających i świadomych Klientów Pirelli przygotowało pierwszą pełną gamę opon ekologicznych do wszystkich typów samochodów osobowych – od małych miejskich aut przez SUV’y i crossovery po wysokiej klasy auta luksusowe.

Ekologiczne opony Pirelli
Pirelli wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów przygotowało ofertę „zielonych” opon, już dziś spełniającą europejskie normy, które zaczną obowiązywać w 2012 roku.

Małym autem po mieście
Posiadacze małych miejskich aut z pewnością docenią zalety opony Cinturato P4. Jest ona bezpieczna, przyjazna dla środowiska oraz oszczędna w eksploatacji. Asymetryczny wzór bieżnika z szerszymi blokami na krawędziach bocznych zapewnia doskonałą trakcję oraz stabilność na zakrętach. Z myślą o obniżeniu poziomu hałasu zaprojektowany został specjalny układ bloków bieżnika.

Klasą średnią w trasę
Opona Cinturato P6 została zaprojektowana z myślą o użytkownikach aut klasy średniej i kompaktowej. Jest ona przyjazna dla środowiska naturalnego, a także gwarantuje bezpieczeństwo oraz komfort podróżowania. Potwierdzeniem tego są wyniki testów przeprowadzone na początku 2010 roku przez ADAC, w którym opona Cinturato P6 została wyróżniona.

Komfort podróży w klasie wyższej
Właściciele samochodów klasy premium takich jak Mercedes S Clsass, Audi A5, BMW X1 czy Volvo V70 powinni zamontować opony Cinturato P7, które odznaczają się dobra przyczepnością i komfortem prowadzeniem. Opona ta gwarantuje obniżenie oporów toczenia o 20%, spadek zużycia energii o 4% oraz obniżenie poziomu hałasu o 30%. Tym samym opona spełnia europejskie limity emisji hałasu, które zaczną obowiązywać w 2012 roku.

Ekologicznie po bezdrożach
Ekologiczna oferta Pirelli nie kończy się na rodzinie opon Cinturato. W tym roku została poszerzona o oponę Scorpion Verde dedykowaną do samochodów typu SUV i Crossover. Jest ona idealnym rozwiązaniem dla miłośników ekstremalnych wrażeń, dla których nie ma dróg nie do pokonania.
Tematy w artykule: opony opony Pirelli

Podobne wiadomości:

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto motor i sport

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto...

Aktualności 2015-10-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.