mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Ekologiczne opony Pirelli

Ekologiczne opony Pirelli

Wychodząc naprzeciw potrzebom wymagających i świadomych Klientów Pirelli przygotowało pierwszą pełną gamę opon ekologicznych do wszystkich typów samochodów osobowych – od małych miejskich aut przez SUV’y i crossovery po wysokiej klasy auta luksusowe.

Ekologiczne opony Pirelli
Pirelli wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów przygotowało ofertę „zielonych” opon, już dziś spełniającą europejskie normy, które zaczną obowiązywać w 2012 roku.

Małym autem po mieście
Posiadacze małych miejskich aut z pewnością docenią zalety opony Cinturato P4. Jest ona bezpieczna, przyjazna dla środowiska oraz oszczędna w eksploatacji. Asymetryczny wzór bieżnika z szerszymi blokami na krawędziach bocznych zapewnia doskonałą trakcję oraz stabilność na zakrętach. Z myślą o obniżeniu poziomu hałasu zaprojektowany został specjalny układ bloków bieżnika.

Klasą średnią w trasę
Opona Cinturato P6 została zaprojektowana z myślą o użytkownikach aut klasy średniej i kompaktowej. Jest ona przyjazna dla środowiska naturalnego, a także gwarantuje bezpieczeństwo oraz komfort podróżowania. Potwierdzeniem tego są wyniki testów przeprowadzone na początku 2010 roku przez ADAC, w którym opona Cinturato P6 została wyróżniona.

Komfort podróży w klasie wyższej
Właściciele samochodów klasy premium takich jak Mercedes S Clsass, Audi A5, BMW X1 czy Volvo V70 powinni zamontować opony Cinturato P7, które odznaczają się dobra przyczepnością i komfortem prowadzeniem. Opona ta gwarantuje obniżenie oporów toczenia o 20%, spadek zużycia energii o 4% oraz obniżenie poziomu hałasu o 30%. Tym samym opona spełnia europejskie limity emisji hałasu, które zaczną obowiązywać w 2012 roku.

Ekologicznie po bezdrożach
Ekologiczna oferta Pirelli nie kończy się na rodzinie opon Cinturato. W tym roku została poszerzona o oponę Scorpion Verde dedykowaną do samochodów typu SUV i Crossover. Jest ona idealnym rozwiązaniem dla miłośników ekstremalnych wrażeń, dla których nie ma dróg nie do pokonania.
Tematy w artykule: opony opony Pirelli

Podobne wiadomości:

Tajemnice opon – czarna robota

auto motor i sport 0000-00-00

Gdyby nie one, żaden samochód nie ruszyłby z miejsca, nie skręcił i nie zahamował. Opony może są niepozorne, ale to dzięki ich czarnej robocie możemy zachwycać się osiągami naszych aut.

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.