mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Elektryczna "zetka"

Elektryczna "zetka"

Według informacji jakie docierają z Japonii, Nissan planuje wprowadzić na rynek model 370Z z napędem hybrydowym. Ekologiczny sportowiec powinien pojawić się na drogach pod koniec 2011 roku.

Elektryczna

Według doniesień silnik o pojemności 3,7 litra, który obecnie pracuje pod maską sportowego Nissana byłby dodatkowo wspomagany przez jednostkę elektryczną. Cały układ napędowy zostanie wyposażony w dwa sprzęgła. Jedno z nich zostanie umieszczone pomiędzy silnikiem spalinowym i elektrycznym, a drugie pomiędzy motorem napędzanym na prąd i kołami.

Auto będzie pozwalać na przemieszczanie się przy wykorzystaniu silnika elektrycznego, który może być ładowany ze zwykłego gniazdka. Będzie to idealne rozwiązanie do jazdy w mieście, gdzie będą dostępne miejsca do ładowania akumulatorów.

Nissan będzie wspierany technologicznie przez koncern NEC, który pracuje właśnie nad specjalnym zestawem akumulatorów litowo-jonowych, które charakteryzują się dwa razy większą pojemnością niż w przypadku używanych dotychczas akumulatorów niklowo-wodorowych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan 370Z
Nissan 370Z
Cena podstawowa już od: 182 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-3dr.

Podobne wiadomości:

Honda pracuje nad hybrydą

Honda pracuje nad hybrydą

Technika 2017-01-12

Ferrari stawia na hybrydy

Ferrari stawia na hybrydy

Samochody luksusowe 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W pogoni za wydajnością
W pogoni za wydajnością
Coraz bardziej zaawansowane układy wtryskowe, poza zwiększaniem mocy silników, optymalizują proces spalania obniżając zużycie paliwa i zmniejszając emisję spalin.