mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Elektryczna "zetka"

Elektryczna "zetka"

Według informacji jakie docierają z Japonii, Nissan planuje wprowadzić na rynek model 370Z z napędem hybrydowym. Ekologiczny sportowiec powinien pojawić się na drogach pod koniec 2011 roku.

Elektryczna

Według doniesień silnik o pojemności 3,7 litra, który obecnie pracuje pod maską sportowego Nissana byłby dodatkowo wspomagany przez jednostkę elektryczną. Cały układ napędowy zostanie wyposażony w dwa sprzęgła. Jedno z nich zostanie umieszczone pomiędzy silnikiem spalinowym i elektrycznym, a drugie pomiędzy motorem napędzanym na prąd i kołami.

Auto będzie pozwalać na przemieszczanie się przy wykorzystaniu silnika elektrycznego, który może być ładowany ze zwykłego gniazdka. Będzie to idealne rozwiązanie do jazdy w mieście, gdzie będą dostępne miejsca do ładowania akumulatorów.

Nissan będzie wspierany technologicznie przez koncern NEC, który pracuje właśnie nad specjalnym zestawem akumulatorów litowo-jonowych, które charakteryzują się dwa razy większą pojemnością niż w przypadku używanych dotychczas akumulatorów niklowo-wodorowych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan 370Z
Nissan 370Z
Cena podstawowa już od: 182 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-3dr.

Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Nissan Micra Bose Personal Edition

Nissan Micra Bose Personal Edition

Premiery 2017-03-11

Bose, to jeden z liderów na rynku zestawów audio. Nissan wraz z Bose zaprezentował specjalną edycję modelu Micra. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV
Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV
Kilka tygodni temu Toyota zastrzegła znak towarowy TJ Cruiser. Wszystko wskazuje na to, że niebawem dołączy do gamy kolejny SUV. Pierwsze doniesienia mówią o wersji produkcyjnej konceptu FT-4X, który zadebiutował w Nowym Jorku.