mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Elektryczny Nissan

Elektryczny Nissan

Nissan coraz bardziej nastawia się na rozwój bez-emisyjnych samochodów. Przykładem tych wysiłków są pierwsze informacje na temat elektrycznego samochodu EV, który powstał na bazie modelu Tiida.

Elektryczny Nissan

Auto korzysta z 24kWh baterii litowo-jonowej, która zapewnia dużą moc oraz pojemność. Umieszczono ją pod podłogą, dzięki czemu nie wpłynie to na pojemność ładunkową samochodu. Maksymalna moc jaką posiada Nissan EV zasilany prądem to 109 koni mechanicznych. Maksymalny moment obrotowy generowany przez silnik elektryczny to 280Nm.

Na załadowanej w pełni baterii samochód przejedzie 160 kilometrów. W czasie jazdy energia, która powstaje podczas hamowania jest wykorzystywana do doładowywania akumulatora.

Elektryczna jazda będzie wspomagana poprzez system EV-IT, który monitoruje jaki zasięg pozostał jeszcze kierowcy. Przy okazji poinformuje jak daleko jest do miejsca gdzie będzie można naładować samochód. System jest sprzężony z nawigacją satelitarną.

Nissan EV pojawi się na drogach już w 2010 roku. Jednak wersja produkcyjna będzie posiadać już swój unikatowy design. Wygląd będzie można ocenić po premierze, która odbędzie się zaraz na początku września.


Podobne wiadomości:

Zerowa emisja – B-klasa F-CELL

auto motor i sport 0000-00-00

Elektryczny Smart od Brabusa

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~zen 2009-07-30

brat sprowadził peugeota 106 electric, 15 KM, nowiuśkie bakterie, buja się do 120km/h a po pełnym załadowaniu ujedzie do 350 kilosów z prędkością ok.90km/h. dodam, że ma 11 lat i 12 tys. przebiegu :)

~sdf 2009-07-30

Nieźle. Nawet przy cenie energii na poziomie 0,30pln / KWh, koszt 100km wyniesie 4,5pln. Czyli mniej więcej tak, jakby auto zużywało 1 litr benzyny na 100km.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.