mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Elektryczny Nissan

Elektryczny Nissan

Nissan coraz bardziej nastawia się na rozwój bez-emisyjnych samochodów. Przykładem tych wysiłków są pierwsze informacje na temat elektrycznego samochodu EV, który powstał na bazie modelu Tiida.

Elektryczny Nissan

Auto korzysta z 24kWh baterii litowo-jonowej, która zapewnia dużą moc oraz pojemność. Umieszczono ją pod podłogą, dzięki czemu nie wpłynie to na pojemność ładunkową samochodu. Maksymalna moc jaką posiada Nissan EV zasilany prądem to 109 koni mechanicznych. Maksymalny moment obrotowy generowany przez silnik elektryczny to 280Nm.

Na załadowanej w pełni baterii samochód przejedzie 160 kilometrów. W czasie jazdy energia, która powstaje podczas hamowania jest wykorzystywana do doładowywania akumulatora.

Elektryczna jazda będzie wspomagana poprzez system EV-IT, który monitoruje jaki zasięg pozostał jeszcze kierowcy. Przy okazji poinformuje jak daleko jest do miejsca gdzie będzie można naładować samochód. System jest sprzężony z nawigacją satelitarną.

Nissan EV pojawi się na drogach już w 2010 roku. Jednak wersja produkcyjna będzie posiadać już swój unikatowy design. Wygląd będzie można ocenić po premierze, która odbędzie się zaraz na początku września.


Podobne wiadomości:

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do 2040 roku

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do...

Aktualności 2017-07-12

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie zaparkuje

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie...

Technika 2017-07-06

Komentuj:

~zen 2009-07-30

brat sprowadził peugeota 106 electric, 15 KM, nowiuśkie bakterie, buja się do 120km/h a po pełnym załadowaniu ujedzie do 350 kilosów z prędkością ok.90km/h. dodam, że ma 11 lat i 12 tys. przebiegu :)

~sdf 2009-07-30

Nieźle. Nawet przy cenie energii na poziomie 0,30pln / KWh, koszt 100km wyniesie 4,5pln. Czyli mniej więcej tak, jakby auto zużywało 1 litr benzyny na 100km.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech