mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Elektryczny "kangur"

Elektryczny "kangur"

Renault zaprezentowało prototyp samochodu elektrycznego, Kangoo be bop Z.E. Samochód dysponuje technologią bardzo zbliżoną do tej, w którą wyposażone będą w przyszłości seryjnie produkowane auta. Technologia ta znajduje się obecnie w fazie prac rozwojowych.

Elektryczny

Według planów francuskiego koncernu w 2011 roku rozpocznie się masowa sprzedaż samochodów elektrycznych Renault, dostępnych dla wszystkich. Opracowany na bazie konwencjonalnego Kangoo be bop, Kangoo be bop Z.E. odróżnia się niebieskim odcieniem bleu énergie.

W celu optymalnego zarządzania energią, Kangoo be bop Z.E. – podobnie jak concept car zaprezentowany na Światowym Salonie Samochodowym w Paryżu jest zarówno z przodu, jak i z tyłu wyposażony w światła z diodami LED o niskim poborze energii. 

W celu obniżenia zużycia energii poprawiono aerodynamikę auta. Kangoo be bop Z.E. posiada pełne felgi (18’’), a jego prześwit został obniżony o 20 mm. Na boku nadwozia wyświetlany jest pasek skali wskazujący poziom naładowania akumulatora. Poziom wyświetlany jest w chwili, gdy użytkownik otwiera pilotem drzwi. Wewnątrz, po lewej stronie zegarów, znajduje się kolejna skala, stale widoczna dla kierowcy.

Kangoo be bop Z.E. jest samochodem w 100% elektrycznym o  zerowej emisji w fazie użytkowania. Auto posiada silnik elektryczny o mocy 60 KM, osiągający 12 000 obr./min. Jego sprawność energetyczna jest bardzo wysoka i wynosi 90%, a więc dużo więcej niż w silnikach cieplnych. Elektryczny silnik Kangoo be bop Z.E. połączony jest z reduktorem, zastępującym skrzynię biegów, w którą wyposaża się silniki cieplne.

Reduktor ten ma tylko jedno stałe przełożenie. Energia elektryczna przekazywana jest do silnika za pomocą stopnia mocy, zawierającej falownik, który umożliwia zasilanie wirnika silnika.

Kangoo be bop Z.E. posiada akumulatory litowo-jonowe o pojemności 15 kWh. Dają one zasięg 100 km. W momencie wprowadzenia do sprzedaży auto otrzyma nowe akumulatory o zasięgu 160 km. Auto będzie można ładować za pomocą domowego gniazdka (6 do 8 godzin) bądź poprzez szybkie ładowanie gniazdem trójfazowym. Wtedy doładowanie akumulatora do 80 procent pojemności zajmie około 30 minut.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Renault Kangoo
Renault Kangoo
Cena podstawowa już od: 68 880 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Renault Scenic z nowym silnikiem

Renault Scenic z nowym silnikiem

Aktualności 2017-12-19

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.