Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Escape z elektrycznym silnikiem

Escape z elektrycznym silnikiem

Ford uruchomi produkcję modelu Escape z hybrydowym silnikiem benzynowo-elektrycznym w lipcu przyszłego roku. Planowana sprzedaż tego samochodu z segmentu SUV wynosi od 10 do 20 tysięcy rocznie.

Ford musi jeszcze ustalić cenę za ten model, jednak gwarantuje, iż nabywcy nie poniosą wszystkich kosztów, jakie koncern poniósł na wdrożenie nowego projektu. Wyniki testów wskazują na zużycie paliwa w cyklu miejskim w wysokości niewiele większej niż 7 l/100 km. Dodatkowym źródłem hybrydowego Escape obok standardowego czterocylindrowego silnika benzynowego będzie silnik elektryczny oraz zestaw baterii.
Nowe Escape będą produkowane na tej samej linii produkcyjnej co dotychczasowe modele w fabrykach Forda w Stanach Zjednoczonych. Ford stworzył własny system hybrydowy, mimo iż zastanawiał się nad nabyciem gotowego systemu od Toyoty. Jednak doświadczenie, jakie pracownicy Forda nabędą przy pracach nad tym systemem i będą mogli wykorzystać przy wprowadzaniu podobnych systemów w innych modelach zdecydowało o stworzeniu własnego modelu silnika hybrydowego.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Denza 400 - chiński
Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera
Chiński rynek motoryzacyjny jest bardzo chłonny, co wykorzystują producenci. Na dodatek nie obowiązują tam restrykcyjne normy dotyczące spalania, dlatego jest to idealne miejsce do sprzedawania starszych technologii przez zachodnie koncerny. Takim przykładem jest Denza 400, produkowany przy udziale Daimlera.