mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Escape z elektrycznym silnikiem

Escape z elektrycznym silnikiem

Ford uruchomi produkcję modelu Escape z hybrydowym silnikiem benzynowo-elektrycznym w lipcu przyszłego roku. Planowana sprzedaż tego samochodu z segmentu SUV wynosi od 10 do 20 tysięcy rocznie.

Ford musi jeszcze ustalić cenę za ten model, jednak gwarantuje, iż nabywcy nie poniosą wszystkich kosztów, jakie koncern poniósł na wdrożenie nowego projektu. Wyniki testów wskazują na zużycie paliwa w cyklu miejskim w wysokości niewiele większej niż 7 l/100 km. Dodatkowym źródłem hybrydowego Escape obok standardowego czterocylindrowego silnika benzynowego będzie silnik elektryczny oraz zestaw baterii.
Nowe Escape będą produkowane na tej samej linii produkcyjnej co dotychczasowe modele w fabrykach Forda w Stanach Zjednoczonych. Ford stworzył własny system hybrydowy, mimo iż zastanawiał się nad nabyciem gotowego systemu od Toyoty. Jednak doświadczenie, jakie pracownicy Forda nabędą przy pracach nad tym systemem i będą mogli wykorzystać przy wprowadzaniu podobnych systemów w innych modelach zdecydowało o stworzeniu własnego modelu silnika hybrydowego.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Up! w wersji SUV
Volkswagen Up! w wersji SUV
Volkswagen postanowił wykorzystać potencjał najmniejszego modelu w gamie i przerobić go na SUV-a. Już niebawem zadebiutuje model T-Track, czyli podniesiony Up!
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic