mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Facebook sterowany głosem (w samochodzie) + [VIDEO]

Facebook sterowany głosem (w samochodzie) + [VIDEO]

Firma OnStar zaprezentowała nowy system teleinformatyczny, który już niebawem zadebiutuje na pokładzie samochodów za oceanem. Prócz standardowych funkcjonalności oferuje on szeroką obsługę serwisu społecznościowego Facebook.

Facebook sterowany głosem (w samochodzie) + [VIDEO]

W ramach nowego systemu, który będzie pełnił funkcję multimediów na pokładzie, zaimplementowano w nim rozpoznawanie głosu, integrację Bluetooth z telefonami oraz kilka różnych ułatwień.

Jednak nie to jest kluczem nowego systemu. Zainstalowano w nim aplikację o nazwie MyLink, która pracuje zarówno w samochodzie jak i telefonie komórkowym. Pozwoli ona na wykorzystywanie telefonu komórkowego jako zdalnego klucza, który pozwala otwierać drzwi, odpalać silnik za pomocą jednego kliknięcia.

Co więcej OnStar testuje nową technologię przy współpracy portalu Facebook. Urządzenie będzie umożliwiało wyświetlanie strony serwisu, a także pozwoli na dodawanie informacji przy pomocy głosu. Będzie to działać również w drugą stronę. Aby nie odciągać wzroku kierowcy od drogi system będzie w stanie przeczytać najnowsze wiadomości, po czym spyta czy chcemy coś dodać od siebie.

Jak na razie tego typu rozwiązanie jest testowane za oceanem. Niewykluczone, że duża popularność takich urządzeń na Starym Kontynencie spowoduje, że pojawi się ono także u nas.

Zobacz jak to działa.

 


Podobne wiadomości:

Oto najczęstsze

Oto najczęstsze "grzechy" polskich kierowców

Aktualności 2014-08-14

Chevrolety poinformują o nadchodzącej awarii

Chevrolety poinformują o nadchodzącej awarii

Technika 2015-01-05

Komentuj:

~OtoMoto 2010-09-20

Ja słyszałem że akurat sporo osób ucieka od Facebooka na rzecz innych portali społecznościowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza
Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza
Mercedes-Benz Vans szykuje ważną premierę. Już niebawem poznamy kolejną generację Sprintera, ale zanim to nastąpi, producent zaprezentował pierwsze zdjęcia kabiny i zapowiedział nowe rozwiązania transportowe.