mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Facebook w BMW

Facebook w BMW

BMW pozwoliło właśnie na większą integrację iPhone'a ze swoim systemem BMW ConnectedDrive.

Facebook w BMW
System pozwoli na integrację iPhone'a z systemem multimedialnym BMW na płaszczyźnie niektórych aplikacji, np. Facebook, Twitter, czy radia internetowego. Informacje z powyższych aplikacji będą mogły być wyświetlane na panoramicznym ekranie, który otrzymamy w naszym samochodzie przy wybraniu z listy opcji zaawansowanej nawigacji satelitarnej Navigation System Professional oraz łączności Bluetooth. Jeszcze jednym wymogiem, przez który wszystko może zadziałać, jest zainstalowanie z App Store darmowej aplikacji BMW Connected. Aplikacja ta ma dodatkowe funkcje, jak np. sprawdzanie aktualnej prędkości samochodu, temperatury zewnętrznej oraz docelowego punktu ustawionego w nawigacji satelitarnej.

Na ekranie systemu multimedialnego możemy wybrać w którą aplikację zamierzamy aktualnie wejśc. Jesli jesteśmy np. w Facebooku, na wyświetlaczu widzimy najnowsze posty naszych znajomych, aktualizowane na żywo, obok których widnieją ich avatary. Podobnie jest z Twitterem.

Podobnie jak z powyższymi aplikacjami, radio internetowe także działa za pośrednictwem ekranu. Oznacza to, że pasażerowie mają dostęp do tysięcy stacji radiowych, bez względu na to gdzie aktualnie się znajdują. Możemy odszukać daną stację poprzez takie kryteria jak gatunek muzyki czy kraj pochodzenia. Z czasem do App Store będą wprowadzane coraz to nowsze aplikacje, stworzone przy współpracy z BMW, które będziemy mogli obsługiwać za pośrednictwem systemu multimedialnego.

Oprócz specjalnej aplikacji, umożliwiającej bezprzewodową integrację niektórych programów, BMW zapewniło także funkcję PlugIn, dzięki której mamy dostęp do funkcji iPod w naszym iPhone'ie. Na ekranie na desce rozdzielczej wyświetlają się nie tylko tytuły piosenek, albumów i nazwy wykonawców, ale także okładki płyt w identyczny sposób jak to ma miejsce na wyświetlaczu naszego telefonu.

Cały bajer będzie dostępny jako opcja od wiosny tego roku. Jego cena to 150 euro (ok. 600zł)
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW Apple iPhone ipod

Podobne wiadomości:

Nowe M5 – w manualu tylko w USA

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.