mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Fiat wprowadza system eco:Drive Fleet

Fiat wprowadza system eco:Drive Fleet

W tym tygodniu pojawi się nowa wersja systemu eco:Drive stworzona z myślą przede wszystkim o flotach pojazdów będących wykorzystywanych w firmach. Bardziej wydajne zarządzanie flotami samochodów będzie korzystne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla świata biznesu.

Fiat wprowadza system eco:Drive Fleet
Ten jedyny w swoim rodzaju system, oprócz udzielania wskazówek odnośnie zrównoważonej jazdy w przyszłości, pozwala również na analizę danych dotyczących przebytej przez samochód trasy.

System eco:Drive Fleet optymalizuje zużycie paliwa oraz zapewnia większe oszczędności firmowym flotom poprzez pomiar danych dotyczących przebiegu wszystkich samochodów (przebyte kilometry, czas, zużycie paliwa itp.). Pokazuje dane związane z samochodem w ujęciu pojedynczym lub zbiorowym; aktualizuje bazę danych związaną z kosztami zarządzania pojazdem, stan liczników przebiegu umożliwiając kontrolowanie i planowanie przeglądów technicznych. Ocenia także zachowanie kierowców podczas jazdy i ich wpływ na zużycie paliwa, a przede wszystkim dostarcza każdemu kierowcy wskazówek, jak zostać “eko-kierowcą”.

Eco:Drive Fleet to cyfrowe narzędzie, które umożliwia współpracę pomiędzy zarządzającym flotą a kierującymi pojazdami. System ten pozwala zaoszczędzić nawet do 15% kosztów paliwa, oprócz tego odgrywa ważną rolę w zarządzaniu samochodem. Pozwala korzystać w sposób optymalny i wydajny ze wszystkich samochodów, które są użytkowane w danej organizacji. Co ważne, system jest darmowy i dostępny również w języku polskim.

Eco: Drive Fleet dostępny jest dla modeli Fiat 500, 500C, Grande Punto, Punto Evo, Bravo, Croma, Qubo oraz Doblo, a także dla samochodów dostawczych Fiata: Grande Punto Van, Punto Evo Van i Fiorino wyposażonych w system Blue@Me.

System eco:Drive już cieszy się dużym powodzeniem. Dowodzi tego ponad 100 tysięcy instalacji od początku pojawienia się na rynku (salon w Paryżu w 2008 roku) aż do dnia dzisiejszego. Ponadto, ponad 32 tysiące kierowców korzysta z niego każdego dnia, a w serwisie internetowym eco:Drive zarejestrowano i przeanalizowano już ponad 4 miliony przejazdów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat eco driving ekologiczna jazda

Podobne wiadomości:

Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce

Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce

Aktualności 2017-06-10

Fiat Doblo – Liczy się przestrzeń

auto motor i sport 0000-00-00

Teraz bardziej osobowe. Doblo pierwszej generacji znalazł prawie milion nabywców. Fiat postanowił więc "ucywilizować" ten model i zrobił z niego minivana.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.