mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Fiat wprowadza system eco:Drive Fleet

Fiat wprowadza system eco:Drive Fleet

W tym tygodniu pojawi się nowa wersja systemu eco:Drive stworzona z myślą przede wszystkim o flotach pojazdów będących wykorzystywanych w firmach. Bardziej wydajne zarządzanie flotami samochodów będzie korzystne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla świata biznesu.

Fiat wprowadza system eco:Drive Fleet
Ten jedyny w swoim rodzaju system, oprócz udzielania wskazówek odnośnie zrównoważonej jazdy w przyszłości, pozwala również na analizę danych dotyczących przebytej przez samochód trasy.

System eco:Drive Fleet optymalizuje zużycie paliwa oraz zapewnia większe oszczędności firmowym flotom poprzez pomiar danych dotyczących przebiegu wszystkich samochodów (przebyte kilometry, czas, zużycie paliwa itp.). Pokazuje dane związane z samochodem w ujęciu pojedynczym lub zbiorowym; aktualizuje bazę danych związaną z kosztami zarządzania pojazdem, stan liczników przebiegu umożliwiając kontrolowanie i planowanie przeglądów technicznych. Ocenia także zachowanie kierowców podczas jazdy i ich wpływ na zużycie paliwa, a przede wszystkim dostarcza każdemu kierowcy wskazówek, jak zostać “eko-kierowcą”.

Eco:Drive Fleet to cyfrowe narzędzie, które umożliwia współpracę pomiędzy zarządzającym flotą a kierującymi pojazdami. System ten pozwala zaoszczędzić nawet do 15% kosztów paliwa, oprócz tego odgrywa ważną rolę w zarządzaniu samochodem. Pozwala korzystać w sposób optymalny i wydajny ze wszystkich samochodów, które są użytkowane w danej organizacji. Co ważne, system jest darmowy i dostępny również w języku polskim.

Eco: Drive Fleet dostępny jest dla modeli Fiat 500, 500C, Grande Punto, Punto Evo, Bravo, Croma, Qubo oraz Doblo, a także dla samochodów dostawczych Fiata: Grande Punto Van, Punto Evo Van i Fiorino wyposażonych w system Blue@Me.

System eco:Drive już cieszy się dużym powodzeniem. Dowodzi tego ponad 100 tysięcy instalacji od początku pojawienia się na rynku (salon w Paryżu w 2008 roku) aż do dnia dzisiejszego. Ponadto, ponad 32 tysiące kierowców korzysta z niego każdego dnia, a w serwisie internetowym eco:Drive zarejestrowano i przeanalizowano już ponad 4 miliony przejazdów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat eco driving ekologiczna jazda

Podobne wiadomości:

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Aktualności 2017-01-17

Fiat Tipo hatchback i kombi - polskie ceny

Fiat Tipo hatchback i kombi - polskie ceny

Aktualności 2016-11-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.