mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Filtr cząstek stałych z wtryskiwaczem

Filtr cząstek stałych z wtryskiwaczem

Po raz pierwszy w Genewie Renault przedstawił nową technologię oczyszczania spalin: pierwszy na świecie filtr cząstek stałych z wtryskiwaczem wbudowanym w rurę wydechową.

Ta innowacyjna technologia zostanie wprowadzona już w pierwszym półroczu 2006 w silniku wysokoprężnym 1.5 dCi w wersji o mocy 85 KM i 105 KM w modelach Clio i Modus. Pozwala ona na regenerację filtra cząstek w każdych warunkach ruchu, nawet podczas pracy na biegu jałowym i na postoju.

Nowy system Renault zapewnia regenerację filtra cząstek niezależnie od obrotów silnika czy warunków jazdy. To innowacyjne rozwiązanie jest szczególne przydatne podczas jazdy po mieście (z niską lub wręcz zerową prędkością, przy częstym zatrzymywaniu samochodu i ruszaniu z miejsca), sprawdza się również w przypadku wszelkich innych warunków eksploatacji. Eliminuje trudne do spełnienia wymagania umożliwiające regenerację konwencjonalnych systemów: wystarczy, aby silnik lekko się nagrzał, a zastosowana technologia zapewnia całkowitą eliminację cząstek osadzających się w filtrze.

Wbudowanie dodatkowego wtryskiwacza w rurę wydechową jest całkowicie nowym rozwiązaniem. Wtryskiwacz ten jest całkowicie niezależny od normalnego cyklu wtrysku silnika, a jego zadaniem jest eliminacja cząstek stałych. Po wyjściu z silnika spaliny przechodzą przez pierwszy katalizator, oczyszczający je z tlenku węgla (CO), tlenków azotu (NOx) i węglowodorów (HC). W fazie regeneracji filtra cząstek mikroskopijna ilość paliwa jest wtryskiwana do układu wydechowego powodując wzrost temperatury przy przejściu przez drugi katalizator, który przekazuje ciepło znajdującemu się tuż za nim filtrowi cząstek powodując rozpoczęcie procesu rozkładu składowanych cząstek.

Zobacz więcej o marce Renault

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Renault Clio
Renault Clio
Cena podstawowa już od: 42 500 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Renault wzywa auta do serwisu

Renault wzywa auta do serwisu

Aktualności 2016-11-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.