mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Filtry kabinowe z węglem aktywowanym

Filtry kabinowe z węglem aktywowanym

Bosch posiada w swojej ofercie filtry kabinowe z węglem aktywowanym, które niemal w 100 proc. oczyszczają powietrze z substancji drażniących.

Filtry kabinowe z węglem aktywowanym

Wiosną i latem, kiedy wzrasta stężenie uciążliwych pyłków w powietrzu, zwiększa się liczba wypadków drogowych. U osób cierpiących na uczulenia i alergię może dochodzić w tym czasie do spowolnienia reakcji na zdarzenia drogowe.

Filtry kabinowe zaczęto fabrycznie montować w pojazdach przed blisko 15 laty. Szacuje się, że do 2015 roku będzie w nie wyposażonych 100 proc. aut wyjeżdżających z fabryk.

Filtry kabinowe pomagają nie tylko osobom cierpiącym na alergię, uczulenia czy astmę. Dzięki nim poprawia się samopoczucie kierowcy i pasażerów, a podróż staje się nie tylko bezpieczniejsza, ale i mniej uciążliwa. Świeże, pozbawione spalin, kurzu i nieprzyjemnych zapachów powietrze wewnątrz samochodu chroni przed zmęczeniem i bólem głowy. Lepsza cyrkulacja powietrza zapobiega ponadto zaparowaniu szyb.

Szczególnie rozwiniętą technikę oczyszczania powietrza wewnątrz samochodu oferują filtry kabinowe z węglem aktywowanym. Filtry te zbudowane są z czterech warstw. Filtr wstępny zatrzymuje większe cząsteczki zanieczyszczeń, mikrowłóknina filtruje najdrobniejsze pyłki, podkład włókninowy zapewnia stabilność konstrukcji filtra, natomiast węgiel aktywowany zatrzymuje szkodliwe dla zdrowia substancje gazowe, jak tlenki azotu czy ozon.

Filtry kabinowe z węglem aktywowanym odznaczają się wysoką odpornością na upały, mróz i wilgoć. Oczyszczają powietrze ze wszystkich substancji drażniących, szkodliwych oraz nieprzyjemnie pachnących niemal w 100 proc., dzięki czemu skutecznie chronią zdrowie oraz podnoszą bezpieczeństwo i warunki jazdy. Filtry te umożliwiają jazdę z włączonym nawiewem lub klimatyzacją nawet w sytuacji bardzo dużego stężenia zanieczyszczeń na zewnątrz, np. przy jeździe w korku lub przejazdach przez tunele.

Komentuj:

~chpoin_27 2006-05-25

czy mozna bedzie zamontowac taki filtr w daewoo lanos? Beda bardzo przydatne w wielkich miastach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.