mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Fiński bat na kierowców

Fiński bat na kierowców

Firma VTT Technical Research Centre z Finlandii jest obecnie w fazie testów swojego najnowszego i bardzo groźnego wynalazku. Piraci drogowi wszystkich krajów, strzeżcie się!

Fiński bat na kierowców
Otóż spece z kraju, który w Polsce znany jest z dwóch rzeczy - wódki i telefonów komórkowych, stworzyli fotoradar. Nie byle jaki fotoradar, dodajmy - jest to urządzenie, na razie jeżdżące w przyczepie, które nie robi tylko zdjęć kierowcom, którzy jadą nieco szybciej niż państwo zezwoliło, ale także tym, którzy nie mają zapiętych pasów bezpieczeństwa. Ponadto, sprzęt potrafi zapamiętywać w swojej bazie danych, szczególnie chronionej przed atakami hakerów, fotki wykonane temu samemu kierowcy i archiwizować historię jego wykroczeń. Jest w stanie zeskanować numery rejestracyjne pojazdu i momentalnie wysłać je gdzie trzeba, aby sprawdzić, czy na samochód wykupiona jest polisa ubezpieczeniowa.

Cały projekt jest finansowany z budżetu Unii Europejskiej w kwocie około 8.2 milionów euro. 270 tysięcy trafi bezpośrednio do Finów, natomiast reszta zostanie rozdzielona pomiędzy Niemców, Francuzów i Austriaków, którzy także pracują nad podobnymi rozwiązaniami.

VTT Technical Research Centre twierdzi, że wszystko będzie gotowe do 2013 roku. Niewykluczone, że polska drogówka będzie zainteresowana ofertą...

Podobne wiadomości:

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie

Korytarz życia - wysokie mandaty za...

Aktualności 2017-07-11

Komentuj:

marko1 2010-11-11

Maszyna fantastyczna ale mnie zastanawia pewna ciekawostka a mianowicie cytuję za autorem „Cały projekt jest finansowany z budżetu Unii Europejskiej w kwocie około 8.2 milionów euro. 270 tysięcy trafi bezpośrednio do Finów, natomiast reszta zostanie rozdzielona pomiędzy Niemców, Francuzów i Austriaków, którzy także pracują nad podobnymi rozwiązaniami”. Jeżeli cały projekt jest finalizowany jest Unię Europejską to kwota 8.2 milionów euro powinna być podzielona na cztery państwa, które są zaangażowane w ten projekt . Prosty rachunek 270 tysięcy dostanie Finlandia a Niemcy, Francja i Austria podzielą się skromną resztą sumą ok. 7 930 000 euro, czyli dzieląc to przez 3 to wyjdzie do podziału dla Niemców , Francuzów i Austriaków po ok. 2 643 333 euro jeśli podzielą się po równo. To z tego wysuwa się jeden wniosek że projekt Fiński jest tańszy i rewelacyjny jeśli się o nim pisze a o pozostałej trójcy tylko się wspomina że oni też pracują nad podobnymi rozwiązaniami. Ciekawa jest ta reszta, no chyba że autor pomylił się zamiast podać 2.7 milionów euro trafiło do Finów a pozostała reszta do Niemców, Francuzów i Austriaków to by było logiczne moim zdaniem.

~cenkal 2010-11-10

Unia się pierdółkami zajmuje, a może lepsze drogi by zaczęli budować zwłaszcza w postkomunistycznych krajach jak Polska.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.