mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Ford dla rodziców

Ford dla rodziców

Fordowska technologia MyKey pozwala rodzicom zablokować w ich samochodach dostęp do satelitarnych kanałów radiowych dla dorosłych. Takie rozwiązanie przyda się, gdy dorośli dzielą samochody z ich dziećmi - młodymi kierowcami.

Ford dla rodziców
W Stanach Zjednoczonych powszechne są radia satelitarne (Sirius oraz XM), które w ofercie mają setki różnorodnych kanałów - coś, czego w Polsce ani w Europie nie ma. Jednak są także minusy takiego rozwiązania. Otóż takie satelitarne radia oferują mnóstwo stacji, z czego niektóre przeznaczone są jedynie dla dorosłych, co stanowi problem, gdy samochód użytkują także nieletni. Chociaż w Stanach nieletność ma dziwny wymiar, bo prowadzić samochód można od wieku 16, a nawet 15 czy minimalnie 14 lat w niektórych stanach, a kupić piwo od 21 lat, niemniej jednak Ford przemyślał sprawę i jako pierwszy zaoferował nowe rozwiązanie. Program, który pojawi się w pierwszym momencie w Taurusach oraz Explorerach w przyszłym roku jako standardowe wyposażenie, pozwala także na zaprogramowanie maksymalnej prędkości, z jaką samochód może się poruszać, maksymalnej głośności muzyki oraz, o czym jeszcze nikt nigdzie wcześniej nie słyszał - zmusza kierowcę do zapięcia pasów, bo dopóki ten tego nie zrobi, dopóty z głośników nie popłynie chociaż jeden pojedyńczy dźwięk.

Blokowanie stacji radiowych dla dorosłych będzie przeprowadzone za pomocą skanowania całej oferty Sirius Satellite Radio, jedynego dostępnego w autach koncernu Forda, i blokowaniu ponad 12 tych, które Sirius oznaczył jako "XXX", czyli wyłącznie dla dorosłych.

Podobne wiadomości:

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Aktualności 2017-08-11

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja...

Aktualności 2018-02-09

Komentuj:

~robin 2011-01-01

Zamiast blokować max. prędkość - wprowadzili by lepiej tachometr elektroniczny. Bo co jeżeli dzieciak ma głowę na karku i będzie musiał przyśpieszyć, żeby uniknąć wypadku ??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.