mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Ford dla rodziców

Ford dla rodziców

Fordowska technologia MyKey pozwala rodzicom zablokować w ich samochodach dostęp do satelitarnych kanałów radiowych dla dorosłych. Takie rozwiązanie przyda się, gdy dorośli dzielą samochody z ich dziećmi - młodymi kierowcami.

Ford dla rodziców
W Stanach Zjednoczonych powszechne są radia satelitarne (Sirius oraz XM), które w ofercie mają setki różnorodnych kanałów - coś, czego w Polsce ani w Europie nie ma. Jednak są także minusy takiego rozwiązania. Otóż takie satelitarne radia oferują mnóstwo stacji, z czego niektóre przeznaczone są jedynie dla dorosłych, co stanowi problem, gdy samochód użytkują także nieletni. Chociaż w Stanach nieletność ma dziwny wymiar, bo prowadzić samochód można od wieku 16, a nawet 15 czy minimalnie 14 lat w niektórych stanach, a kupić piwo od 21 lat, niemniej jednak Ford przemyślał sprawę i jako pierwszy zaoferował nowe rozwiązanie. Program, który pojawi się w pierwszym momencie w Taurusach oraz Explorerach w przyszłym roku jako standardowe wyposażenie, pozwala także na zaprogramowanie maksymalnej prędkości, z jaką samochód może się poruszać, maksymalnej głośności muzyki oraz, o czym jeszcze nikt nigdzie wcześniej nie słyszał - zmusza kierowcę do zapięcia pasów, bo dopóki ten tego nie zrobi, dopóty z głośników nie popłynie chociaż jeden pojedyńczy dźwięk.

Blokowanie stacji radiowych dla dorosłych będzie przeprowadzone za pomocą skanowania całej oferty Sirius Satellite Radio, jedynego dostępnego w autach koncernu Forda, i blokowaniu ponad 12 tych, które Sirius oznaczył jako "XXX", czyli wyłącznie dla dorosłych.

Podobne wiadomości:

Ford Bronco powraca

Ford Bronco powraca

Aktualności 2017-01-10

Ford Mustang - wersje specjalne

Ford Mustang - wersje specjalne

Aktualności 2016-11-30

Komentuj:

~robin 2011-01-01

Zamiast blokować max. prędkość - wprowadzili by lepiej tachometr elektroniczny. Bo co jeżeli dzieciak ma głowę na karku i będzie musiał przyśpieszyć, żeby uniknąć wypadku ??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wielkie stolice zakażą Diesli
Wielkie stolice zakażą Diesli
Paryż, Madryt, Ateny i Meksyk będą pierwszymi metropoliami, które zabronią wjazdu samochodom z silnikami Diesla. To efekt szczytu C40, gdzie przedstawiciele największych miast z całego świata dyskutowali na temat zmian klimatycznych i zanieczyszczenia powietrza.