mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Ford dla rodziców

Ford dla rodziców

Fordowska technologia MyKey pozwala rodzicom zablokować w ich samochodach dostęp do satelitarnych kanałów radiowych dla dorosłych. Takie rozwiązanie przyda się, gdy dorośli dzielą samochody z ich dziećmi - młodymi kierowcami.

Ford dla rodziców
W Stanach Zjednoczonych powszechne są radia satelitarne (Sirius oraz XM), które w ofercie mają setki różnorodnych kanałów - coś, czego w Polsce ani w Europie nie ma. Jednak są także minusy takiego rozwiązania. Otóż takie satelitarne radia oferują mnóstwo stacji, z czego niektóre przeznaczone są jedynie dla dorosłych, co stanowi problem, gdy samochód użytkują także nieletni. Chociaż w Stanach nieletność ma dziwny wymiar, bo prowadzić samochód można od wieku 16, a nawet 15 czy minimalnie 14 lat w niektórych stanach, a kupić piwo od 21 lat, niemniej jednak Ford przemyślał sprawę i jako pierwszy zaoferował nowe rozwiązanie. Program, który pojawi się w pierwszym momencie w Taurusach oraz Explorerach w przyszłym roku jako standardowe wyposażenie, pozwala także na zaprogramowanie maksymalnej prędkości, z jaką samochód może się poruszać, maksymalnej głośności muzyki oraz, o czym jeszcze nikt nigdzie wcześniej nie słyszał - zmusza kierowcę do zapięcia pasów, bo dopóki ten tego nie zrobi, dopóty z głośników nie popłynie chociaż jeden pojedyńczy dźwięk.

Blokowanie stacji radiowych dla dorosłych będzie przeprowadzone za pomocą skanowania całej oferty Sirius Satellite Radio, jedynego dostępnego w autach koncernu Forda, i blokowaniu ponad 12 tych, które Sirius oznaczył jako "XXX", czyli wyłącznie dla dorosłych.

Podobne wiadomości:

Ford GT - oficjalne dane techniczne

Ford GT - oficjalne dane techniczne

Aktualności 2017-01-27

Ford i Amazon rozpoczynają współpracę

Ford i Amazon rozpoczynają współpracę

Technika 2017-01-20

Komentuj:

~robin 2011-01-01

Zamiast blokować max. prędkość - wprowadzili by lepiej tachometr elektroniczny. Bo co jeżeli dzieciak ma głowę na karku i będzie musiał przyśpieszyć, żeby uniknąć wypadku ??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq – skąd się wzięła nazwa?
Skoda Karoq – skąd się wzięła nazwa?
Kompaktowy SUV czeskiego producenta to następca dobrze znanego modelu Yeti. Kilka tygodni temu odbyła się premiera nowego modelu, a tymczasem poznaliśmy odpowiedź, skąd wzięła się nazwa Karoq.