mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Ford przedstawia łatwiejsze parkowanie

Ford przedstawia łatwiejsze parkowanie

Amerykański producent zaprezentował auto bazujące na Fieście, które posiada ciekawe nowinki technologiczne. Ford eWheelDrive jest prekursorem w poprawie mobilności aut w mieście i podczas parkowania. Przy pracach nad autem Ford współpracował z firmą Schaeffler.

Ford przedstawia łatwiejsze parkowanie
Ford eWheelDrive posiada dwa niezależne silniki elektryczne, które zostały zamontowane w kołach tylnych. Takie rozwiązanie zmniejsza przestrzeń w komorze silnika. W przyszłości technologia opracowana przez Forda ma sprawić, że auto czteroosobowe będzie zajmowało tyle samo miejsca co pojazd przeznaczony dla dwóch osób.

Nowa technologia pozwala również poruszanie się auta w bok podczas parkowania. Ford uważa, że to rozwiązanie może być przełomowym osiągnięciem w świecie motoryzacji. "Ten ekscytujący projekt realizowany przy współpracy z firmą Schaeffler może przyczynić się do rozwoju koncepcji zeroemisyjnych pojazdów poprzez tworzenie konstrukcji o mniejszych gabarytach i doskonałej zwrotności. Na tym etapie możemy ocenić możliwości takiego pojazdu oraz określić wpływ zastosowanej technologii na niektóre aspekty związane z eksploatacją samochodu w mieście", powiedział Pim van der Jagt, dyrektor ds. badań i zaawansowanej inżynierii w Ford of Europe.

Wszystkie podzespoły, które realizują napęd, hamowanie oraz wspomaganie kierowcy podczas jazdy zostały zainstalowane w innowacyjnym układzie napędowym znajdującym się w piaście kół. Samochód ma być odpowiedzią na zwiększający się problem zaludnienia miast, co utrudni mobilność aut w przyszłości. W niedługim czasie Ford wraz z firmami Schaeffler, Continental, RWTH-Aachen oraz Uniwersytetem Nauk Stosowanych w Regensburgu rozpoczną pracę, które zakładają do 2015 roku opracowanie dwóch w pełni jeżdżących prototypów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Fiesta
Ford Fiesta
Cena podstawowa już od: 46 500 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Ford GT - oficjalne dane techniczne

Ford GT - oficjalne dane techniczne

Aktualności 2017-01-27

Ford i Amazon rozpoczynają współpracę

Ford i Amazon rozpoczynają współpracę

Technika 2017-01-20

Komentuj:

Euroalkomat_pl 2013-06-05

Ford przykładem innych koncernów,również chce wprowadzić kilku udogodnień,jednak zobaczymy czy w praktyce faktycznie będzie to udogodnienie,czy też wręcz przeciwnie i jak słusznie piszesz,np: wymiana opony może okazać się bardzo kosztowna.

~Szczecin 2013-04-27

Już wiedzę ile będzie kosztować usługa wymiany opony w takim aucie ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda Civic Type R – rekordzista już w produkcji
Honda Civic Type R – rekordzista już w produkcji
Pierwsze egzemplarze Hondy Civic Type R nowej generacji już schodzą z taśmy produkcyjnej, a tymczasem samochód zdążył już pobić rekord toru Nurburgring pozostawiając w tyle najszybszego Golfa w historii.