mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Ford przedstawia łatwiejsze parkowanie

Ford przedstawia łatwiejsze parkowanie

Amerykański producent zaprezentował auto bazujące na Fieście, które posiada ciekawe nowinki technologiczne. Ford eWheelDrive jest prekursorem w poprawie mobilności aut w mieście i podczas parkowania. Przy pracach nad autem Ford współpracował z firmą Schaeffler.

Ford przedstawia łatwiejsze parkowanie
Ford eWheelDrive posiada dwa niezależne silniki elektryczne, które zostały zamontowane w kołach tylnych. Takie rozwiązanie zmniejsza przestrzeń w komorze silnika. W przyszłości technologia opracowana przez Forda ma sprawić, że auto czteroosobowe będzie zajmowało tyle samo miejsca co pojazd przeznaczony dla dwóch osób.

Nowa technologia pozwala również poruszanie się auta w bok podczas parkowania. Ford uważa, że to rozwiązanie może być przełomowym osiągnięciem w świecie motoryzacji. "Ten ekscytujący projekt realizowany przy współpracy z firmą Schaeffler może przyczynić się do rozwoju koncepcji zeroemisyjnych pojazdów poprzez tworzenie konstrukcji o mniejszych gabarytach i doskonałej zwrotności. Na tym etapie możemy ocenić możliwości takiego pojazdu oraz określić wpływ zastosowanej technologii na niektóre aspekty związane z eksploatacją samochodu w mieście", powiedział Pim van der Jagt, dyrektor ds. badań i zaawansowanej inżynierii w Ford of Europe.

Wszystkie podzespoły, które realizują napęd, hamowanie oraz wspomaganie kierowcy podczas jazdy zostały zainstalowane w innowacyjnym układzie napędowym znajdującym się w piaście kół. Samochód ma być odpowiedzią na zwiększający się problem zaludnienia miast, co utrudni mobilność aut w przyszłości. W niedługim czasie Ford wraz z firmami Schaeffler, Continental, RWTH-Aachen oraz Uniwersytetem Nauk Stosowanych w Regensburgu rozpoczną pracę, które zakładają do 2015 roku opracowanie dwóch w pełni jeżdżących prototypów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Fiesta
Ford Fiesta
Cena podstawowa już od: 45 550 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Ford GT - oficjalne dane techniczne

Ford GT - oficjalne dane techniczne

Aktualności 2017-01-27

Ford i Amazon rozpoczynają współpracę

Ford i Amazon rozpoczynają współpracę

Technika 2017-01-20

Komentuj:

Euroalkomat_pl 2013-06-05

Ford przykładem innych koncernów,również chce wprowadzić kilku udogodnień,jednak zobaczymy czy w praktyce faktycznie będzie to udogodnienie,czy też wręcz przeciwnie i jak słusznie piszesz,np: wymiana opony może okazać się bardzo kosztowna.

~Szczecin 2013-04-27

Już wiedzę ile będzie kosztować usługa wymiany opony w takim aucie ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.