mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Futurystyczna skrzynia biegów Jaguara

Futurystyczna skrzynia biegów Jaguara

Wszystko wskazuje na to, że producent samochodów marki Jaguar pracuje właśnie nad nowoczesnym interfejsem skrzyni biegów, która po raz pierwszy została użyta w studium koncepcyjnym C-XF.

Futurystyczna skrzynia biegów Jaguara

Zagranicznym reporterom udało się przyłapać mocno zamaskowany, testowy model XKR. Po ich bliższym zapoznaniu się z autem za pomocą obiektywu okazało się, że we wnętrzu modelu nie było zamontowanej konwencjonalnej skrzyni, której układ przypominał literę "J".

Dziennikarze widzieli tylko, że tunel środkowy został przykryty materiałem spod którego nie wystawał żaden lewarek. Wskazywałoby to na fakt, że zastosowano tam "płaski" manipulator, podobny do tego, który został zaprezentowany w modelu C-XF. Komputer diagnostyczny umiejscowiony na fotelu pasażera oraz mnóstwo kabli pociągniętych do tunelu przekładni potwierdzałoby tezę o tym, że Jaguar pracuje nad nowoczesną konstrukcją przekładni.

Według informacji prasowych powiązanych ze wspomnianym modelem za przełączanie biegów w skrzyni JaguarDrive odpowiadać będzie specjalny panel dotykowy złożony z aluminiowych okręgów. Po dotknięciu dłonią, a następnie przesuwaniu wzdłuż tych linii będzie można zmieniać biegi. Uruchamianie samochodu będzie się odbywać za pomocą specjalnego przycisku "Power", który będzie pulsować podświetlony odzwierciedlając niejako 'bicie serca' samochodu.

Czytaj także:

Osiem biegów od ZF (2007-05-04)

Osiem biegów od BMW (2007-02-07)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Jaguar
Tematy w artykule: Jaguar

Podobne wiadomości:

Jaguar F-Pace najlepszy – WCOTY 2017

Jaguar F-Pace najlepszy – WCOTY 2017

Aktualności 2017-04-13

Jaguar E-Pace - materiał na bestseller

Jaguar E-Pace - materiał na bestseller

Premiery 2017-07-14

Komentuj:

~only BMW 2007-06-09

powiedzmy to sobie wprost: skrzynie manualne odchodzą do lamusa bo są za wolne: komputer mysli szybciej

~aver 2007-05-31

Mam podobne odczucie jak Al... Ale zobaczymy co nam jaguar zademonstruje!

~Al 2007-05-30

Hmm zmiane biegów jak w bmw 7 E65 czyli przy kierownicy moge zaakceptować ale takie rozwiązanie wydaje mi się nazbyt delikatne i trudno byłoby mi się chyba przyzwyczaić - to coś jak dziesiatki klawiszy na zwykłym radiu i potem czlowiek musi ciągle na nie zerkać aby dobrze zrobić to co się chcialo - z tą różnicą że radio najwyżej zmieni stacje, przestanie grać itp a w przypadku skrzyni jak się nam "machnie" ręką to nagle moze się okazać że zamias D mamy N.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.