mojeauto.pl > motogazeta > Technika > GM zabezpiecza się przed problemem

GM zabezpiecza się przed problemem

Wśród amerykańskich producentów samochodów przez ostatnie miesiące padł blady strach związany z samoczynnym przyspieszaniem pojazdów. General Motors postanowiło zabezpieczyć się przed wpadką Toyoty.

GM zabezpiecza się przed problemem
Już niebawem we wszystkich samochodach wyposażonych w automatyczną skyrznię biegów oraz elektroniczną kontrolę przepustnicy pojawi się system redukujący moc silnika w momencie kiedy zostanie wciśnięty pedał hamulca nawet przy wciśniętym gazie.

Póki co takie rozwiązanie jest stosowane w modelach Corvette, Camaro V8, Malibu, Colorado V8, Cobalt, HHR, Canyon, CTS-V oraz STS-V. Koncern General Motors podkreślił, iż kwestia bezpieczeństwa jest dla koncernu kluczowa. Przy okazji władze firmy zapewniły, że kierowcy mogą być pewni co do układów hamulcowych stosowanych w autach z koncernu GM.
Tematy w artykule: GM pedal gazu wadliwy pedal

Podobne wiadomości:

Honda i GM otworzą fabrykę napędów wodorowych

Honda i GM otworzą fabrykę napędów wodorowych

Aktualności 2016-01-19

Cadillac oddzieli się od General Motors

Cadillac oddzieli się od General Motors

Aktualności 2015-08-14

Komentuj:

aaa 2010-04-08

no to nie będzie palenia gumy. Ja bym to rozwiązał inaczej - wyłącznik bezpieczeństwa, naciskasz i silnik zwalnia. A właściwie jak to ma działać, skoro problemem jest brak kontroli przez ECU nad przepustnicą? Ich pomysł zawiedzie tak samo jak puszczenie gazu.... Dlatego lepiej wyłącznik bezpieczeństwa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman