mojeauto.pl > motogazeta > Technika > GM zabezpiecza się przed problemem

GM zabezpiecza się przed problemem

Wśród amerykańskich producentów samochodów przez ostatnie miesiące padł blady strach związany z samoczynnym przyspieszaniem pojazdów. General Motors postanowiło zabezpieczyć się przed wpadką Toyoty.

GM zabezpiecza się przed problemem
Już niebawem we wszystkich samochodach wyposażonych w automatyczną skyrznię biegów oraz elektroniczną kontrolę przepustnicy pojawi się system redukujący moc silnika w momencie kiedy zostanie wciśnięty pedał hamulca nawet przy wciśniętym gazie.

Póki co takie rozwiązanie jest stosowane w modelach Corvette, Camaro V8, Malibu, Colorado V8, Cobalt, HHR, Canyon, CTS-V oraz STS-V. Koncern General Motors podkreślił, iż kwestia bezpieczeństwa jest dla koncernu kluczowa. Przy okazji władze firmy zapewniły, że kierowcy mogą być pewni co do układów hamulcowych stosowanych w autach z koncernu GM.
Tematy w artykule: GM pedal gazu wadliwy pedal

Podobne wiadomości:

Nie będzie fuzji Fiata i General Motors

Nie będzie fuzji Fiata i General Motors

Aktualności 2015-07-16

Honda i GM otworzą fabrykę napędów wodorowych

Honda i GM otworzą fabrykę napędów wodorowych

Aktualności 2016-01-19

Komentuj:

aaa 2010-04-08

no to nie będzie palenia gumy. Ja bym to rozwiązał inaczej - wyłącznik bezpieczeństwa, naciskasz i silnik zwalnia. A właściwie jak to ma działać, skoro problemem jest brak kontroli przez ECU nad przepustnicą? Ich pomysł zawiedzie tak samo jak puszczenie gazu.... Dlatego lepiej wyłącznik bezpieczeństwa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.