mojeauto.pl > motogazeta > Technika > GM zabezpiecza się przed problemem

GM zabezpiecza się przed problemem

Wśród amerykańskich producentów samochodów przez ostatnie miesiące padł blady strach związany z samoczynnym przyspieszaniem pojazdów. General Motors postanowiło zabezpieczyć się przed wpadką Toyoty.

GM zabezpiecza się przed problemem
Już niebawem we wszystkich samochodach wyposażonych w automatyczną skyrznię biegów oraz elektroniczną kontrolę przepustnicy pojawi się system redukujący moc silnika w momencie kiedy zostanie wciśnięty pedał hamulca nawet przy wciśniętym gazie.

Póki co takie rozwiązanie jest stosowane w modelach Corvette, Camaro V8, Malibu, Colorado V8, Cobalt, HHR, Canyon, CTS-V oraz STS-V. Koncern General Motors podkreślił, iż kwestia bezpieczeństwa jest dla koncernu kluczowa. Przy okazji władze firmy zapewniły, że kierowcy mogą być pewni co do układów hamulcowych stosowanych w autach z koncernu GM.
Tematy w artykule: GM pedal gazu wadliwy pedal

Podobne wiadomości:

Honda i GM otworzą fabrykę napędów wodorowych

Honda i GM otworzą fabrykę napędów wodorowych

Aktualności 2016-01-19

General Motors zapowiada nowy model

General Motors zapowiada nowy model

Aktualności 2015-06-23

Komentuj:

aaa 2010-04-08

no to nie będzie palenia gumy. Ja bym to rozwiązał inaczej - wyłącznik bezpieczeństwa, naciskasz i silnik zwalnia. A właściwie jak to ma działać, skoro problemem jest brak kontroli przez ECU nad przepustnicą? Ich pomysł zawiedzie tak samo jak puszczenie gazu.... Dlatego lepiej wyłącznik bezpieczeństwa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?