mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Goodyear pokaże technologie przyszłości

Goodyear pokaże technologie przyszłości

Na rozpoczynającej się już w przyszłym tygodniu wystawie w Genewie będziemy mogli zobaczyć nie tylko najnowsze modele samochodów. Nowości zaprezentują też m.in. producenci opon, w tym firma Goodyear Dunlop ze swoimi najnowszymi technologiami.

Podczas zbliżającego się Międzynarodowego Salonu Samochodowego 2012 w Genewie (Geneva International Motor Show 2012), Goodyear Dunlop przedstawi technologie przyszłości, których celem jest poprawa osiągów, ochrona środowiska oraz większe oszczędności dla konsumentów.

Zupełnie nowe technologie, które zostaną zaprezentowane podczas genewskiego salonu, to między innymi system Air Maintenance Technology – system autopompowania opon zmniejszający zużycie paliwa oraz Electric Vehicle Tire Technology – system ulepszeń opon do pojazdów elektrycznych, stworzony dla CityHush, unijnego projektu redukcji hałasu w europejskich miastach poprzez technologię identyfikacji radiowej (RFID). Technologia ta dociera z toru wyścigowego na drogi, aby kierowcy i floty mogli w przyszłości korzystać z jeszcze bardziej "inteligentnych" opon. W Genewie światło dzienne ujrzy także technologia Spring Tire Goodyeara – opony bez powietrza, zaprojektowanej oryginalnie do użytku na powierzchni Księżyca – która teraz pomoże poprawiać osiągi opon używanych na Ziemi.

Oprócz futurystycznych projektów, Goodyear Dunlop przedstawi najnowsze technologie użytkowe, w tym RunOnFlat i 4D Sipe. Firma pokaże również nowe produkty na rok 2012: opony Dunlop Sport Maxx RT i Goodyear EfficientGrip SUV.

Goodyear Dunlop będzie gospodarzem specjalnego obszaru w pobliżu centrum prasowego, w którym dziennikarze znajdą wszelkie potrzebne informacje na temat zbliżającego się wprowadzenia unijnego obowiązku etykietowania opon. Po wejściu w życie przepisów, najpóźniej od listopada 2012 roku, konsumenci zobaczą na oponach znormalizowaną etykietę. Po tym terminie wszystkie opony do aut osobowych, lekkich samochodów dostawczych oraz pojazdów ciężarowych, wyprodukowane od lipca 2012 r. muszą być sprzedawane z wyszczególnieniem tych informacji na etykiecie, a wszystkie opony do samochodów osobowych i lekkich samochodów dostawczych będą posiadały stosowną naklejkę. Naklejka będzie prezentowała trzy kluczowe parametry opony: opór toczenia, przyczepności na mokrej nawierzchni i poziom wytwarzanego hałasu.

Podobne wiadomości:

Skoda Citigo - Czesi odświeżyli mieszczucha

Skoda Citigo - Czesi odświeżyli mieszczucha

Premiery 2017-02-09

Mercedes AMG E63 4MATIC+ - kombi dla spóźnialskich

Mercedes AMG E63 4MATIC+ - kombi dla...

Premiery 2017-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Scenic z nowym silnikiem
Renault Scenic z nowym silnikiem
Daimler i Renault wzmacniają współpracę w kwestii jednostek napędowych. Nowa konstrukcja przygotowana przez niemieckich i francuskich inżynierów trafi pod maskę modeli Scenic i Grand Scenic.