mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Google w BMW

Google w BMW

BMW poinformowało o dodaniu nowej funkcjonalności do nawigacji samochodowej montowanej w modelach bawarskiej marki. Otóż po raz pierwszy system został na stale sprzężony z mobilnym Internetem i internetową przeglądarką, dzięki którym będzie można dużo szybciej wyszukiwać interesujące nas lokalizacje.

Google w BMW

Zasada działania systemu jest w gruncie rzeczy bardzo prosta i intuicyjna. Za pomocą wyszukiwarki dostępnej razem z nawigacją wyszukujemy w internecie dowolnego obiektu czy miejsca. Gdy w końcu uda nam się osiągnąć satysfakcjonujące nas informacje na temat miejsca gdzie chcemy dotrzeć,  za pomocą jednego kliknięcia będziemy mogli przetransferować wszystkie dane do mapy samochodowej. Urządzenie w mgnieniu oka rozpozna adres, zapisze numer telefonu oraz obliczy jak dojechać do punktu docelowego.

Wyszukiwanie lokalne w samochodzie jest efektem rozwoju technologii, która miała na celu połączyć samochód z internetem. Do tej pory możliwe było przesyłanie do czasu do czasu informacji do nawigacji ze stron Google Maps. Nowa funkcjonalność umożliwia utrzymywanie stałego dostępu do internetu za pomocą samochodu.

 Jest to kolejny moduł systemu "ConnectedDrive" stworzonego przez BMW, a w skład którego wchodzą systemy serwisowania, informacji oraz assistance obsługiwanych przy pomocy globalnej sieci. Niestety, funkcja nawigowania przy pomocy Google będzie na razie dostępna tylko dla klientów z Niemiec.

Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW

Podobne wiadomości:

Jest cool

auto motor i sport 0000-00-00

Jest mocny, jest szybki, jest high-tech. Oglądają się za nim kierowcy dwa razy droższych BMW, chociaż z zewnątrz tylko dwie końcówki wydechu zdradzają co ma pod maską. BMW 335i coupé w teście.

Lepiej o połowę

auto motor i sport 0000-00-00

Taki jest plan zespołu BMW na sezon 2007. BMW chce też awansować na czwarte miejsce wśród konstruktorów. Cele proste, jasne - jak te sprzed roku.

Komentuj:

~dach 2007-09-04

Moti to dobrze podsumował.

~Moti 2007-09-04

Biadolicie....Polska to bidota z nędzą, dzieki postkomunistom (po i sld), jak Polska się wzbogaci za XXXX lat, to będzie się sprzedawać więcej luksusowych aut. Będzie wiecej serwisów BMW, wiecej map i innych bajerów do BMW. Narazie jesteśmy na to za biedni.

~cholera 2007-09-04

Ja lubie i BMW i Google, ten samochód jest dla mnie :]

~Ojrowski Przemek 2007-09-04

Ja najbardziej narzekam na serwis AUDI, dokładnie tak samo jest z Audi, jak pisz Artur. Mam też Opla i Forda i nie ma takiego problemu z serwisem.

~Artur 2007-09-03

Pierdu pierdu A polskiej mapy nawigacji do tej pory nie ma! BMW olewa polskich klientów! W całej Polsce jest tyle serwisów co w samym Berlinie. Nie mówiąc o ludziach, którzy w nich pracują. BMW-Olszowiec Poznań - szczerze odradzam

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
13 tys. km Nissanem Leaf – Marek Kamiński na mecie
13 tys. km Nissanem Leaf – Marek Kamiński na mecie
Blisko 13 tysięcy kilometrów podróży przez 8 krajów, w tym przejazd przez Syberię i pustynię Gobi. A to wszystko bez wyemitowania do atmosfery ani grama CO2. Marek Kamiński za kierownicą Nissana LEAF zrealizował swój cel i dojechał do Japonii.