mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Halogeny jak ksenony

Halogeny jak ksenony

Jesień i zima to najtrudniejszy okres dla kierowców. Bezpieczna jazda zależy nie tylko od rozsądku i ostrożności prowadzącego pojazd, lecz także od właściwego przygotowania samochodu do drogi.

Halogeny jak ksenony
Firma Bosch wprowadziła na rynek nowe żarówki Xenon Silver do reflektorów halogenowych, które oświetlają jezdnię białym, intensywnym światłem, zbliżonym barwą do światła dziennego. Efekt ten został uzyskany dzięki specjalnie dobranemu kolorowi powłoki żarówki. Dlatego podczas jazdy w nocy oczy kierowcy nie męczą się tak szybko, nawet przy dłuższym czasie jazdy. Ponadto jasna barwa światła sprawia, że kierowca szybciej rozpoznaje przeszkody.

Duża moc świecenia dzięki wypełnieniu żarówki gazem ksenon daje nawet o 50 proc. wyższą wydajność świetlną w porównaniu ze standardowymi żarówkami halogenowymi, a tym samym większy zasięg pozwalający kierowcy dostrzec z dalszej odległości pojawiające się na drodze zagrożenia. Lepsze oświetlenie jezdni oraz większy zasięg sprawiają, że żarówki Xenon Silver przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na drodze.

Nowe żarówki Xenon Silver dostępne są w wersjach H1, H4 i H7. Dzięki srebrnej kopułce umieszczonej na bańce żarówki H4 i H7 przy wyłączonych światłach są prawie niewidoczne za szybką reflektora. Dlatego zwłaszcza w reflektorach z przejrzystym szkłem nowe żarówki prezentują się bardzo elegancko, podkreślając nowoczesne wzornictwo pojazdów.

Żarówki firmy Bosch dostępne są warsztatach samochodowych, sklepach motoryzacyjnych, na stacjach benzynowych oraz w wybranych sieciach sklepów wielkopowierzchniowych.
Tematy w artykule: światła ksenonowe Bosch zarowki

Podobne wiadomości:

Te systemy bezpieczeństwa są najczęściej wybierane

Te systemy bezpieczeństwa są najczęściej...

Technika 2014-09-17

Jak bezpieczenie świecić jesienią na drodze?

Jak bezpieczenie świecić jesienią na drodze?

Technika 2014-11-20

Statystyki straszą, że polskie drogi znajdują się w czołówce zestawień pod względem śmiertelnych wypadków, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybko zapada zmrok. Kluczową kwestią staje się wtedy oświetlenie. Dowiedz się, co zrobić, żeby świecić przykładem na drodze.

Komentuj:

~andreas 2009-12-23

xenon silver, mialem takie,zadna rewelacja,swieca ciut lepiej, cena ok. 16 euro po pol roku padaja.dwa razy je kupilem ,trzeciego razu nie bedzie.

~uiyt 2009-12-11

a trwałość pewnie -90%

~jeromer 2009-12-10

Dziwne, bo na stronie Boscha jest tylko mowa o Xenon Blue - nic o Xenon Silver.

~pirates 2009-12-10

wiadomo, czym bardziej białe światło - tym gorsze na mgłę. Bez sensu.

~RENeu 2009-12-05

Niestety nie ma w artykule konkretów...! Osram H7+90%

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.