mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Hankook na zimę

Hankook na zimę

Hankook Tire wprowadza na europejski rynek kompletną gamę nowej zimowej opony na najbliższy sezon. Opona Hankook Winter i*cept evo ze zoptymalizowaną mieszanką bieżnikową została specjalnie zaprojektowana dla samochodów zarówno z górnego segmentu klasy średniej, jak i ekskluzywnych samochodów, luksusowych limuzyn, samochodów sportowych oraz średnich i dużych samochodów typu SUV.

Hankook na zimę
Nowa śnieżna opona Hankook o super wysokich osiągach została zaprojektowana w taki sposób, aby, zwłaszcza w zimowych warunkach europejskich, zapewnić nadzwyczajną wydajność poprzez zoptymalizowane osiągów na ośnieżonej, mokrej, jak i suchej nawierzchni dzięki nowej mieszance krzemionkowej oraz dwufunkcyjnemu, asymetrycznemu wzorowi bieżnika. Zewnętrzna część bieżnika została zoptymalizowana dla uzyskania świetnych osiągów na suchej nawierzchni, a trójwymiarowe nacięcia mają na celu zwiększenie przyczepności na śniegu, uzyskanie większej odporności na ścieranie oraz poprawę charakterystyki jazdy poprzez zapobieganie odkształceniom po wewnętrznej stronie bloków bieżnika przy maksymalizacji efektu krawędziowania.Trzy podłużne żebra wewnętrznej części bieżnika dają z kolei zwiększone możliwości hamowania na mokrej nawierzchni, natomiast rowki inspirowane pazurem niedźwiedzia polarnego oraz pomocnicze wewnętrzne nacięcia zostały specjalnie zaprojektowane w celu utrzymania kontroli na oblodzonej i ośnieżonej nawierzchni.
 
Wzór rowków skierowanych od środka do zewnętrznej strony opony Winter i*cept evo tworzy zupełnie nową stylistykę. Razem ze zoptymalizowanym układem rowków gwarantuje świetne wrażenia z jazdy. Takie rozwiązanie zostało uhonorowane w 2010 roku znaną na całym świecie nagrodą "Red Dot Design Award".

Opona jest produkowana głównie w europejskiej fabryce Hankook na Węgrzech i aktualnie jest dostępna w ponad 70 rozmiarach od 15 – 20 cali, szerokościach bieżnika 185 – 275 mm, profilach z serii 75 do 35, wskaźnikach prędkości T, H oraz V, głównie w wersji wzmocnionej o zwiększonej ładowności (XL).
Tematy w artykule: opony opony Hankook opony zimowe

Podobne wiadomości:

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Auris Selection w polskich salonach - ceny
Toyota Auris Selection w polskich salonach - ceny
Oferta Toyoty Auris poszerzyła się o trzy wersje: Selection Pure, Selection Platinum i Selection Passion. Auto można zamawiać w polskich salonach już od początku maja, a ceny startują od 81,9 tys. zł.