mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Hella wspiera kierowcę

Hella wspiera kierowcę

Hella inwestuje mocno w rozwój trzech nowoczesnych systemów wsparcia kierowcy. Jest to asystent zmiany pasa, kamera cofania oraz tempomat z kontrolą odległości ACC. Z bogatego portfolio technologicznego firmy największy nacisk jest położony na technologię czujników opartych na kamerach.

Hella wspiera kierowcę

Rozwojowi nowoczesnych urządzeń wsparcia kierowcy towarzyszy unijna kampania mająca za zadanie poprawić bezpieczeństwo na drogach, a w konsekwencji zmniejszyć liczbę śmiertelnych wypadków o połowę do 2010 roku. Systemy opracowane przez firmę Hella są oparte na czujnikach kamerowych i ultradźwiękowych oraz na podczerwonym pomiarze czasu jazdy. Tutaj odpowiedzialny jest też system „lidar” wykrywający i mierzący stopień natężenia światłą radar pracujący w częstotliwości 24 ghz.

Hella zamierza podnosić komfort i bezpieczeństwo na drogach dzięki łączeniu różnych czujników oraz elementów funkcjonalnych. W ten sposób można zrealizować np. system przed-kolizyjny przez proste połączenie czujników przedniej kamery oraz wspomniany wyżej radar. W momencie kiedy system wykryje obiekt zagrażający w dużym stopniu kolizją, stawia na baczność systemy bezpieczeństwa biernego. Jeśli kolizja jest nieunikniona, urządzenie inicjalizuje hamowanie awaryjne a tym samym redukuje impet uderzenia i zakres kolizji.

Poza opisywanym systemem wspomagania kierowcy Hella opracowuje jeszcze inne urządzenia takie jak: Adaptacyjny zasięg świateł mijania, kontrola uwagi kierowcy, ostrzeżenie o odstępie, oraz nieoślepiające lampy drogowe.

Czytaj także:

Diodowa rewolucja Audi (2007-08-14)

Hella na Salonie w Dusseldorfie (2007-07-24)

Diodowy pakiet dla 206 (2007-07-18)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.