mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Hella wspiera kierowców

Hella wspiera kierowców

Hella jest pierwszym dostawcą, który otrzymał trzy zamówienia na produkcję seryjną systemów wsparcia kierowcy na międzynarodowych rynkach.

Hella wspiera kierowców
Systemami tymi są asystent zmiany pasa z 24-gigahercowymi radarami dla niemieckiego producenta samochodów, adaptacyjny tempomat ACC oparty na czujnikach podczerwonych i system kamery cofania dla producenta amerykańskiego. Wszystkie trzy wejdą wkrótce do produkcji.
 
Nowością jest hellowski elektroniczny asystent parkingowy, który pozwala kierowcy automatycznie, komfortowo i bezpiecznie zaparkować nawet w ciasnym miejscu. Ultradźwiękowy czujnik automatycznie mierzy długość i szerokość przestrzeni parkingowej podczas jazdy obok, nawet biorąc pod uwagę krawężniki. Jeśli przestrzeń jest wystarczająco duża, procedura parkowania może być rozpoczęta. Kierowca naciska tylko gaz i hamulec, sterowanie odbywa się automatycznie.
 
Obecnie inżynierowie Helli opracowują system ACC oparty na 24-gigahercowym radarze. W przeciwieństwie do istniejącej już technologii podczerwonej (LIDAR), system jest przeznaczony dla małych i średnich prędkości. Ponadto Hella pracuje nad dodatkową funkcją opartego na podczerwieni ACC "automatycznym hamulcem awaryjnym".
 
Stały rozwój systemów wsparcia kierowcy w Helli współgra z kampanią UE na rzecz bezpieczeństwa na drogach. Hellowskie systemy wsparcia kierowcy opierające się na rejestracji i analizie otoczenia samochodu, w zdecydowany sposób wesprą tę kampanię. Według badań Federalnego Ministerstwa Transportu środki zapobiegawcze pozwoliłyby uniknąć nawet do 50 proc. wypadków.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Opel Insignia - znamy polskie ceny i wyposażenie
Nowy Opel Insignia - znamy polskie ceny i wyposażenie
Europejska premiera nowego Opla Insignia odbędzie się już za dwa tygodnie w Genewie, a tymczasem klienci w Polsce mogą już zamawiać topowy model w autoryzowanych salonach w całym kraju.
Odgadnij model Odgadnij model