mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Honda będzie odzyskiwać metale

Honda będzie odzyskiwać metale

Honda Motor oraz Japan Metals & Chemicals, jako pierwsze w świecie, planują rozpocząć proces masowej ekstrakcji metali ziem rzadkich z podzespołów montowanych w produktach marki Honda.

Honda będzie odzyskiwać metale
Operacja ta nie będzie nosiła znamion eksperymentu, lecz ma być masowym procesem przeprowadzanym w zakładach przetwórstwa surowców wtórnych. Odzysk metali ziem rzadkich będzie również kolejnym etapem strategii recyklingowej opracowanej przez Hondę.

W ramach tej strategii do końca miesiąca Honda we współpracy z firmą Japan Metals & Chemicals rozpocznie pozyskiwanie metali ziem rzadkich ze zużytych akumulatorów niklowo-metalowo-wodorowych, których demontaż z hybrydowych modeli marki Honda ma się odbywać w autoryzowanych stacjach obsługi marki Honda na terenie Japonii oraz za granicą. Będzie to pierwsza tego typu operacja prowadzona na masową skalę i z wykorzystaniem zakładów przetwórstwa surowców wtórnych.

Akumulatory niklowo-metalowo-wodorowe poddawane są obróbce termicznej, w wyniku której możliwe jest odzyskanie złomu stali nierdzewnej zawierającego nikiel. Udana stabilizacja procesu ekstrakcji w zakładach firmy Japan Metals & Chemicals umożliwia ekstrakcję metali ziem rzadkich na skalę masową, a czystość odzyskanego surowca jest porównywalna ze świeżo wydobytym i oczyszczonym metalem.

Nowoopracowany proces pozwala na ekstrakcję ponad 80% metali ziem rzadkich zawartych w akumulatorach niklowo-metalowo-wodorowych. Honda planuje ponownie wykorzystanie odzyskanych surowców nie tylko w nowych akumulatorach, ale również w innych swoich produktach. Ponadto firma prowadzić będzie działania umożliwiające w przyszłości odzysk metali ziem rzadkich z innych poza akumulatorami podzespołów.

Firma planuje dalszy rozwój procedur związanych z recyklingiem i ponownym wykorzystaniem surowców.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda ekologia recycling

Podobne wiadomości:

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Technika 2017-08-16

Nowe wynalazki w autach

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.