mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Hybryda Mercedesa z ładowaniem bezprzewodowym

Hybryda Mercedesa z ładowaniem bezprzewodowym

Hybrydowe i elektryczne auta to najbliższa przyszłość motoryzacji. Nie dziwi zatem, że koncerny samochodowe ciężko pracują nad rozwojem tych technologii. Daimler i BMW współpracują na przykład nad bezprzewodowym ładowaniem w tego typu pojazdach.

Hybryda Mercedesa z ładowaniem bezprzewodowym
Koncerny Daimler i BMW zgodziły się na wspólne opracowanie i wdrożenie technologii bezprzewodowego ładowania akumulatorów w samochodach elektrycznych oraz hybrydach plug-in (z możliwością podłączenia do zewnętrznego źródła energii). Dzięki temu rozwiązaniu użytkowaniu takich samochodów stanie się dużo łatwiejsza. Niebawem Mercedes rozpocznie testy nowej technologii w modelu S500 Plug-in Hybrid z myślą o opracowaniu najlepszych rozwiązań pod względem komfortu i łatwości użytkowania.

System składa się z dwóch elementów: uzwojenia wtórnego zintegrowanego z podwoziem samochodu oraz uzwojenia pierwotnego, zabudowanego w podłodze - na przykład w garażu. Energia elektryczna jest przekazywana indukcyjnie, bez potrzeby podłączania kabla, a ładowarka ma moc 3,6 kW (wydajność na poziomie 90 proc.).

We wrześniu Mercedes wprowadzi na rynek Klasę S500 Plug-in Hybrid o mocy 325 kW i 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Hybrydowa limuzyna przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,2 s i może pokonać dystans 33 km bez udziału silnika spalinowego. Jej homologowane zużycie paliwa wynosi zaledwie 2,8 l/100 km (65 g CO2/km). Także w realnych warunkach model imponuje wydajnością. Kluczowy jest tu napęd hybrydowy z podwójnie turbodoładowanym silnikiem V6.

Hybrydowa Klasa S to pierwsza luksusowa limuzyna zużywająca poniżej 3 l/100 km i kolejny kamień milowy na drodze w kierunku bezemisyjnej mobilności, a także trzecia po S400 Hybrid i S300 BlueTEC Hybrid hybryda w gamie Klasy S. Poza zaawansowaną technologią układu napędowego oferuje ona pełen zakres innowacyjnego wyposażenia modelu z zakresu komfortu i bezpieczeństwa.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa S
Mercedes Klasa S
Cena podstawowa już od: 405 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Mercedes publikuje ceny pickupa Klasy X

Mercedes publikuje ceny pickupa Klasy X

Aktualności 2017-09-18

Mercedes-AMG Project One - Z F1 na drogi

Mercedes-AMG Project One - Z F1 na drogi

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

~w 2014-08-14

Dzialowi marketingu dziękujemy

~ignaser 2014-08-08

Potwierdzam wiele było toyot w mojej rodzinie wszystkie sprawowały się bardzo dobrze. Teraz jezdzimy hybrydowym aurisem i nie zawiedlismy się. Samochód jest dynamiczny i oszczędny no i najważniejsze nie psuje się .

~witek 2014-08-07

Jeśli hybryda to zaufałbym tylko toyocie prius wersja plug in. Od lat jezdze toyotami służbowo i wiem że tej marce jeśli chodzi o hybrydy można zaufać.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji
S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji
Oto jeden z najbardziej wyczekiwanych odcinków dróg w Polsce. Trasa ekspresowa S7 z Warszawy do Grójca uzupełni sieć w centralnej Polsce. Niebawem ruszy jego realizacja, a minister infrastruktury i budownictwa liczy na zakończenie budowy przed terminem.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic