mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Hybryda z Maranello

Hybryda z Maranello

Według informacji do których dotarł magazyn AutoCar włoska stajnia z Maranello zamierza włożyć do swoich samochodów napęd hybrydowy. Pierwsze zgłoszenia patentów trafiły już do urzędów.

Hybryda z Maranello

Według doniesień Ferrari zaprezentowało sześć różnych wersji napędu hybrydowego. Wszystkie łączy wspólny mianownik: silnik elektryczny napędza jedną oś, podczas gdy silnik spalinowy zajmuje się napędzaniem drugiej osi. Ferrari zamierza również montować silniki elektryczne wewnątrz kół. Wszystko wskazuje jednak na to, że zapowiadane zmiany nie zostały opracowane ze względów ekonomicznych. Ich zadaniem będzie raczej poprawienie właściwości jezdnych włoskich maszyn.

Ferrari chce udowodnić, że produkcja samochodu napędzanego na cztery koła może być łatwa i niedroga w produkcji. Kierowca w zależności od warunków panujących na drodze będzie mógł zdecydować czy chce korzystać z napędu na cztery koła. Przy optymalnych warunkach nawierzchni będzie miał do dyspozycji auto napędzane na tylną oś, jednak kiedy warunki się pogorszą będzie mógł dołączyć drugą oś, co znacznie poprawi trakcję. Nie są znane jeszcze szczegóły dotyczące technologii, ale Ferrari zapewnia że będzie ona na tyle lekka, że nie wpłynie na pogorszenie osiągów.

W kuluarach stajni krążą pogłoski, że ze względów ekologicznych Ferrari będzie musiało zastanowić się nad wdrożeniem systemu start&stop w swoich samochodach. Może to być cios dla prawdziwych fanów marki, którzy delektowali się dźwiękiem silnika podczas przegazowywania auta na postoju, a następnie ruszania spod świateł.


Podobne wiadomości:

Honda pracuje nad hybrydą

Honda pracuje nad hybrydą

Technika 2017-01-12

Kultowe Ferrari 250 GTO - czy rekord zostanie pobity?

Kultowe Ferrari 250 GTO - czy rekord zostanie...

Samochody luksusowe 2016-11-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Największy salon Mercedesa w Polsce otwarty!
Największy salon Mercedesa w Polsce otwarty!
Grupa Wróbel uruchomiła we Wrocławiu nowy salon marki Mercedes-Benz. Jest to najpoważniejsza inwestycja zrealizowana w historii firmy, a zarazem największy i najnowocześniejszy salon niemieckiej marki w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.