mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Hybrydowe M

Hybrydowe M

W dzisiejszych czasach dużo osób marzy o własnym "M". Niebawem powinna dołączyć do tego grona grupa entuzjastów ekologicznych samochodów spod znaku gwiazdy. Mercedes Klasy M pojawi się bowiem w wersji hybrydowej.

Hybrydowe M

Od wielu lat panuje już obiegowa opinia, że samochody sportowo-rekreacyjne (SUV) najbardziej zanieczyszczają środowisko. W przeciągu kilku następnych lat sytuacja powinna się zmienić. Mercedes pierwszy układ hybrydowy w swojej gamie zamierza wdrożyć do Klasy S (BlueHybrid), a następnie do popularnego ML`a.

Kolejnym w drodze będzie właśnie ML, pod maskę którego trafi turbodiesel o pojemności 3,2 litra. W połączeniu z silnikiem elektrycznym wygeneruje on moc około 340 koni mechanicznych, która będzie przekazywana na wszystkie koła. Motor elektryczny będzie odpowiedzialny za wspomaganie pracy turbodiesla w momencie kiedy przyspieszamy. Jego zadaniem będzie także doładowywanie akumulatora. Motor napędzany specjalnymi akumulatorami będzie umożliwiał toczenie się samochodu w dużym natężeniu ruchu, bez konieczności uruchamiania silnika spalinowego.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnego układu Mercedes ML z napędem hybrydowym będzie zużywał około jednej trzeciej paliwa mniej w porównaniu z podobną jednostką. Ucieszą się także ekolodzy bowiem do atmosfery na każdy kilometr trafi mniej niż 200g CO2.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Podobno dobrego gustu nie można kupić nawet za największe pieniądze. Jednak całkiem spora suma pieniędzy pozwoli nam kupić coś totalnie bezgustownego. Oto najnowszy samochód od Dartz, który jest potwierdzeniem.