mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Hybrydowe M

Hybrydowe M

W dzisiejszych czasach dużo osób marzy o własnym "M". Niebawem powinna dołączyć do tego grona grupa entuzjastów ekologicznych samochodów spod znaku gwiazdy. Mercedes Klasy M pojawi się bowiem w wersji hybrydowej.

Hybrydowe M

Od wielu lat panuje już obiegowa opinia, że samochody sportowo-rekreacyjne (SUV) najbardziej zanieczyszczają środowisko. W przeciągu kilku następnych lat sytuacja powinna się zmienić. Mercedes pierwszy układ hybrydowy w swojej gamie zamierza wdrożyć do Klasy S (BlueHybrid), a następnie do popularnego ML`a.

Kolejnym w drodze będzie właśnie ML, pod maskę którego trafi turbodiesel o pojemności 3,2 litra. W połączeniu z silnikiem elektrycznym wygeneruje on moc około 340 koni mechanicznych, która będzie przekazywana na wszystkie koła. Motor elektryczny będzie odpowiedzialny za wspomaganie pracy turbodiesla w momencie kiedy przyspieszamy. Jego zadaniem będzie także doładowywanie akumulatora. Motor napędzany specjalnymi akumulatorami będzie umożliwiał toczenie się samochodu w dużym natężeniu ruchu, bez konieczności uruchamiania silnika spalinowego.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnego układu Mercedes ML z napędem hybrydowym będzie zużywał około jednej trzeciej paliwa mniej w porównaniu z podobną jednostką. Ucieszą się także ekolodzy bowiem do atmosfery na każdy kilometr trafi mniej niż 200g CO2.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.