mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Hybrydowy Diesel

Hybrydowy Diesel

Brytyjska firma Zytek zajmująca się projektowaniem różnych konstrukcji przeznaczonych dla motoryzacji przygotowała właśnie nowy projekt. Jest to silnik hybrydowy, różniący się jednak od dotychczasowych produkcji nie tylko budową lecz także dbałością o ekologię.

Hybrydowy Diesel

Nowa jednostka napędowa jest połączeniem silnika elektrycznego oraz wysokoprężnego. Jego producent zapewnia, że dzięki nowatorskim rozwiązaniom takie połączenie emituje dużo mniejszą ilość CO2 niż Toyota Prius, a jego spalanie jest w stanie osiągnąć pułap 3,5 l/100km. Jeżeli te informacje potwierdzą się w praktyce, to będzie to pierwsza jednostka elektryczno-wysokoprężna, która jest w stanie spalać tak małą ilość paliwa i emitować przy tym CO2 na poziomie 85g/km.

 

Konstruktorzy uprościli budowę mechaniczną systemu hybrydowego poprzez zastosowanie większej ilości zaawansowanych modułów elektronicznych zamiast mechanicznych. Pierwszym i jak na razie jedynym autem, które zostanie wyposażone w nowy silnik jest model Smart ForFour. Do budowy nowego silnika wykorzystano bazę trzycylindrowego diesla, który posiada lekką i wydajną konstrukcję. Dołączono do niego motor elektryczny wraz ze specjalną baterią oraz specjalny rozrusznik i generator.

 

Po uruchomieniu auta najpierw włącza się silnik elektryczny, a po rozpędzeniu się do określonej prędkości uruchamiany jest diesel. Ciekawostką jest fakt, że nowoczesny silnik jako jeden z pierwszych może być doładowywany przez energię płynącą z domowego gniazdka sieciowego, a nie tylko podczas hamowania. Brytyjscy konstruktorzy oczekują póki co na propozycje masowej produkcji od któregoś z głównych producentów samochodów.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Smart
Tematy w artykule: Smart hybryda Zytek

Podobne wiadomości:

Honda pracuje nad hybrydą

Honda pracuje nad hybrydą

Technika 2017-01-12

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.