mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Hybrydowy diesel z Francji

Hybrydowy diesel z Francji

Niedawno Honda szumnie zapowiedziała wprowadzenie nowego silnika wysokoprężnego, który będzie się charakteryzować bardzo niskim poziomem emisji spalin. Zaraz po tym za ciosem poszedł inny producent, francuski Peugeot. Zamierza on połączyć silnik diesla z motorem elektrycznym.

Hybrydowy diesel z Francji

Układ napędowy, w skład którego będzie wchodzić silnik wysokoprężny oraz elektryczny pojawi się po raz pierwszy w Peugeocie 308. Producent zapewnia, że takie połączenie technologii pozwoli osiągnąć średnie spalanie na poziomie 4l/100km. Będzie zatem konkurować pod względem oszczędności z Toyotą Prius.

Podjęcie decyzji o produkcji samochodu napędzanego takim silnikiem z pewnością wprowadzi nowy trend w motoryzacji, który pozwoli walczyć z rosnącymi coraz szybciej cenami paliw. Poprzez połączenie bezszelestnego silnika elektrycznego wraz z dynamiką i wydajnością diesla, auto będzie  się doskonale sprawdzać w warunkach miejskich oraz wszędzie tam, gdzie liczy się każda kropla paliwa.

Peugeot zamierza wprowadzić auto do seryjnej produkcji już pod koniec aktualnej dekady. Na razie rozwój całej sprawy kręci się minimalizacji kosztów produkcji elementów oraz ich montażu.

Czytaj także:

Czysty diesel nowej generacji (2007-03-21)

Czysty Diesel Hondy (2006-09-27)

Komentuj:

~Zyga 2007-06-19

Też jestem za rozwojem hybrydy z dieslem chociaż cena wyjściowa tego cuda będzie zapewne wyższa od hybrydy "konwencjonalnej". Wszystko co służy ograniczaniu spalania jest korzystne. Do Fana Leksusa: merytorycznie jesteś OK, ale poćwicz trochę ortografię. Nikt - czytając Twój tekst - nie będzie miał poczucia, że wypowiada się chłopiec bez matury.

~Super 2007-06-18

Jak Toyota ma Lexusa i silniki hybrydowe tzn spalinowe połączone z elektrycznym tak teraz? grupa PSA będzie miala silniki diesla połączone z elektrycznym.Tylko ze osiągi tego drugiego tzn diesla z elektrycznym bendą rewelacyjne i zaden benzyniak z elektrycznym silnikiem nie będzie mial szans.Owszem Peugot nie ma porownania z Lexusem bo to przepaść bez dna i cale lata świetlne jeżeli chodzi o jakośc prestiż i bezawaryjność ale? poczekajmy jeszcze z parę lat i zobaczymy co z tego będzie.Brawa dla Peugota i jego nowego 308.i zapomnial bym grupa PSa trochu puźno się z a to bierze ale lepiej puźno niż w cale.Życzę jej dalszych sukcesow i rozwojui calej masy nowych modeli i pozdrawiam wszystkich fanow grupyPSA.Fan Lexusa

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
2-milionowa hybryda Toyoty sprzedana w Polsce
2-milionowa hybryda Toyoty sprzedana w Polsce
Toyota dostarczyła europejskim kierowcom już dwa miliony aut hybrydowych. Jubileuszowy samochód to Toyota C-HR Hybrid, która wyjechała z salonu Toyota Radość w Warszawie.