mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Hynudai ix35 z ogniwami wodorowymi

Hynudai ix35 z ogniwami wodorowymi

Hyundai przedstawia swoją własną wizję auta napędzanego za pomocą ogniw wodorowych. Auto powstało na bazie modelu ix35 i trafi do seryjnej produkcji.

Hynudai ix35 z ogniwami wodorowymi
Produkcja tego modelu rozpocznie się pod koniec tego roku, a Hyundai prorokuje, że do 2015 roku na drogach pojawi się ok. 1000 egzemplarzy ix35 napędzanego ogniwami paliwowymi. Koreański producent podpisał już umowy z Danią i Szwecją na dostarczenie tego modelu do tamtejszych flot.

Ogniwa wodorowe to wciąż przyszłość motoryzacji, świat czterech kółek ciągle jest na początku drogi, na której ogniwa paliwowe są popularnym źródłem napędu. W modelu ix35 Fuell Cell za pomocą wodoru uzyskiwana jest energia elektryczna napędzająca auto. Napełnienie zbiorników wodorem trwa jedynie kilka minut. Auto od 0 do 100 km/h przyspiesza w czasie 12.5 sekundy, maksymalnie osiągając 160 km/h. Zasięg tego ix35 wynosi 588 km.

W ix35 Fuel Cell, Hyundai korzysta z powietrza pochodzącego z otoczenia, inne auta tego typu korzystają ze sprężonego tlenu. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu Hyundai'a o 50% zredukowano konsumpcję paliwa. Na pokładzie wodorowego ix35 znajduje się również system odzyskiwania energii z hamulców oraz technologia start/stop. Produkcja auta wystartuje w grudniu tego roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Hyundai ix35
Hyundai ix35
Cena podstawowa już od: 76 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Lamborghini Asterion odłożone na półkę

Lamborghini Asterion odłożone na półkę

Samochody luksusowe 2015-07-22

Hyundai pracuje nad kompaktowym crossoverem

Hyundai pracuje nad kompaktowym crossoverem

Aktualności 2015-07-22

Komentuj:

~asd 2012-10-06

I to może być przyszłość, a nie lekkopółśmieszne samochodziki na baterie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Takie wydatki czekają Cię po zakupie używanego auta
Takie wydatki czekają Cię po zakupie używanego auta
Kupiłeś wymarzone auto? I co z tego, że z rynku wtórnego. W końcu jesteś całkowicie niezależny od innych. Pamiętaj jednak, że kwota zapłacona sprzedawcy, to dopiero początek Twoich wydatków.