mojeauto.pl > motogazeta > Technika > IAA Frankfurt 2005: Wiele innowacji na stoisku Helli

IAA Frankfurt 2005: Wiele innowacji na stoisku Helli

Na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie IAA 2005 firma Hella zaprezentuje szereg technologicznych nowości, jakie wkrótce mogą pojawić się w nowo projektowanych samochodach.

IAA Frankfurt 2005: Wiele innowacji na stoisku Helli

Joint-venture HBPO (Hella, Behr, Plastic Omnium) zaprezentuje innowacyjny przedni moduł samochodowy przyszłości - IFP (Integratrative Front-End Philosophy). Oprócz zmniejszonej wagi i zmniejszania liczby komponentów przednie pasy samochodowe będą spełniać surowe wymagania dotyczące bezpieczeństwa pieszych.

Bezpieczeństwo pieszych zapewnić ma także innowacyjny system SFuse (Several Function Stiffener), chroniący przed przejechaniem. Ten plastikowy element służy także jako druga droga odprowadzania i pochłaniania energii uderzenia w dolnej części przedniego pasa samochodu. SFuse jest częścią wybiegającego w przyszłość projektu HPBO oraz jego sieci partnerskiej związanego z przednimi pasami aut. Nowo opracowany element jest wytwarzany w jednym kawałku z polipropylenu w procesie formowania wtryskowego i nie potrzebuje wypełniacza. W przypadku kolizji pieszego z samochodem SFuse służy jako zabezpieczenie przed przejechaniem, nadając ciału pieszego moment obrotowy powodujący, że wślizguje się ono na maskę auta i nie pozwalając mu się zsunąć pod podwozie i zostać przejechanym.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie koncepcji programowej dla kolejnego fragmentu autostrady A2. Dzięki temu powstanie dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu.