mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Innowacje GM

Innowacje GM

Koncern General Motors w swoim centrum testowym w Pferdsfeld prowadzi próby nowych technologii, które mają znacznie zwiększyć komfort prowadzenia samochodu.

Innowacje GM

Testom poddane zostały zmodernizowany asystent kierowcy z nowoczesnymi czujnikami oraz wyświetlacz LCD w całkowicie nowej technologii.

System utrzymuje stałą, bezpieczną odległość od innego samochodu niezależnie od warunków drogowych zarówno w ruchu miejskim, jak i przy dużo większych prędkościach. Pomagają w tym różne czujniki, które przekazują informacje do komputera o warunkach pogodowych, stanie nawierzchni itp, a następnie do nowego układu kierowniczego, który ma utrzymać samochód w wybranym torze jazdy.

Zaletą tego systemu jest wykorzystywanie czujników laserowych, które mają porównywalny zasięg do radarowych, jednak obejmują znacznie szersze i wyższe pole. Czujniki te działają także znacznie lepiej w warunkach ograniczonej widoczności, jak podczas mgły lub gęsto padającego śniegu.

Drugą nowością, w jaką został wyposażony testowany Opel Vectra, jest wyświetlacz DualView w technologii LCD. Pozwala on na jednoczesne odtwarzanie na tym samym ekranie dwóch obrazów. W zależności od kąta patrzenia na ekran widzi się jeden z wyświetlanych aktualnie obrazów. Np. kierowca może obserwować dane z systemu nawigacji, a pasażer w tym samym czasie, na tym samym wyświetlaczu może oglądać film na DVD.

Obecnie prowadzone są prace nad przystosowaniem nowych technologii do codziennego użytku i wdrożeniu ich do produkcji. Zarówno asystent kierowcy, jak i wyświetlacz DualView będą mogły być wykorzystywane w różnych markach i modelach należących do GM.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.