mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Innowacyjna opona do aut elektrycznych

Innowacyjna opona do aut elektrycznych

Michelin opracowało nową, energoszczędną oponę przeznaczoną dla samochodów elektrycznych marki Renault. Badania nad nią trwały cztery lata. Michelin Energy E-V ma pozwolić na zwiększenie zasięgu o 6 procent.

Innowacyjna opona do aut elektrycznych
Głównym założeniem prac było stworzenie opony pozwalającej wydłużyć zasięg pierwszego w pełni elektrycznego samochodu Renault ZOE. Konstrukcja opony MICHELIN ENERGY™ E-V jest zgodna z przyświecającym twórcom pojazdu podejściem Range OptimiZEr, które łączy w sobie szereg innowacji zwiększających zasięg samochodu.

Przykładowo podczas jazdy w mieście opony MICHELIN ENERGY™ E-V wydłużają dystans pokonywany przez samochód o 6 proc. Innowacyjne opony  MICHELIN ENERGY™ E-V (15- i 19-calowe) znajdą się w wyposażeniu wszystkich wersji Renault ZEO.

Jak ważne są opony w przypadku pojazdów elektrycznych?

Aż do 30 proc. – właśnie za taką część energii zużywanej przez pojazdy elektrycznej odpowiadają opony. Ich kluczowa rola w zwiększaniu efektywności samochodu wynika z faktu, że przy każdym kontakcie z jezdnią opona ulega odkształceniu, co powoduje jej nagrzewanie i utratę części energii przesyłanej przez silnik. Redukcja tego zjawiska powoduje zmniejszenie zużycia energii przez pojazd. Technologia Michelin wykorzystana w MICHELIN ENERGY™ E-V idzie o krok dalej – podczas standardowej jazdy opony nagrzewają się w niewielkim stopniu, tym samym redukując zużycie energii, natomiast w czasie hamowania powierzchnia bieżnika rozgrzewa się szybko, poprawiając przyczepność i skracając przez to dystans hamowania.

Podobne wiadomości:

Michelin Pilot Sport 4 S - nowa opona o ultra wysokich osiągach

Michelin Pilot Sport 4 S - nowa opona o ultra...

Motogazeta Menu 2017-01-23

Zanim ruszysz w drogę

auto motor i sport 0000-00-00

W końcu doczekałeś się ciężko zapracowanego urlopu. Obowiązkowo sprawdzasz, czy Twój samochód jest gotowy do podróży, ale co z oponami? Zapoznaj się z naszym poradnikiem, dzięki któremu poczujesz się nieco pewniej, zabierając ze sobą bezpieczeństwo.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando