mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Innowacyjny system AGCS

Innowacyjny system AGCS

System aktywnej kontroli geometrii zawieszenia Active Geometry Control Suspension (AGCS), jest jedną z innowacyjnych technologii, jaka pojawiła się w nowym modelu Sonata.

Innowacyjny system AGCS

Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania poprawione zostały stabilność skrętu i właściwości jezdne. Ponieważ kierunek sterowania jest prostopadły do działającego obciążenia w trakcie ustawiania zbieżności kół, układ jest zdecydowanie bardziej skuteczny niż systemy tradycyjne, które sterują w tym samym kierunku, co działające obciążenie.

AGCS zapewnia poprawę charakterystyki jazdy i prowadzenia, która wykracza poza możliwości ESP. Podczas gdy ESP wyhamowuje pojazd, AGCS dobiera najlepszą wartość zbieżności kół dla zwiększenia trzymania się drogi. Podczas skręcania przy małej prędkości i jazdy na wprost, zbieżność kół jest zmniejszana dla lepszego utrzymania toru jazdy oraz większej stabilności, natomiast skręcając przy dużych prędkościach zbieżność jest zwiększana, co "odsuwa" moment wpadania w poślizg. AGCS współpracując z gazowymi kolumnami amortyzatorów przednich oraz podatnymi sprężynami tylnymi zapewnia bardziej stabilną i bezpieczniejszą charakterystykę prowadzenia.

AGCS będzie stosowany na początku w dwóch modelach: Sonata i Grandeur produkowanych od połowy 2005 roku.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai Sonata Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai Hyundai Sonata

Podobne wiadomości:

Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera

Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera

Aktualności 2017-07-13

Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei

Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei

Aktualności 2017-07-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.