mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Innowacyjny system AGCS

Innowacyjny system AGCS

System aktywnej kontroli geometrii zawieszenia Active Geometry Control Suspension (AGCS), jest jedną z innowacyjnych technologii, jaka pojawiła się w nowym modelu Sonata.

Innowacyjny system AGCS

Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania poprawione zostały stabilność skrętu i właściwości jezdne. Ponieważ kierunek sterowania jest prostopadły do działającego obciążenia w trakcie ustawiania zbieżności kół, układ jest zdecydowanie bardziej skuteczny niż systemy tradycyjne, które sterują w tym samym kierunku, co działające obciążenie.

AGCS zapewnia poprawę charakterystyki jazdy i prowadzenia, która wykracza poza możliwości ESP. Podczas gdy ESP wyhamowuje pojazd, AGCS dobiera najlepszą wartość zbieżności kół dla zwiększenia trzymania się drogi. Podczas skręcania przy małej prędkości i jazdy na wprost, zbieżność kół jest zmniejszana dla lepszego utrzymania toru jazdy oraz większej stabilności, natomiast skręcając przy dużych prędkościach zbieżność jest zwiększana, co "odsuwa" moment wpadania w poślizg. AGCS współpracując z gazowymi kolumnami amortyzatorów przednich oraz podatnymi sprężynami tylnymi zapewnia bardziej stabilną i bezpieczniejszą charakterystykę prowadzenia.

AGCS będzie stosowany na początku w dwóch modelach: Sonata i Grandeur produkowanych od połowy 2005 roku.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai Sonata Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai Hyundai Sonata

Podobne wiadomości:

Hyundai i30 N – polski cennik

Hyundai i30 N – polski cennik

Aktualności 2017-11-09

Hyundai Kona – nowy SUV z Korei

Hyundai Kona – nowy SUV z Korei

Aktualności 2017-05-01

Na przełomie września i października zadebiutuje zupełnie nowy Hyundai Kona. Koreański producent od kilku miesięcy pracuje intensywnie nad wersją produkcyjną, a w sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia modelu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.