mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Inteligentne drogi w Tom Tom

Inteligentne drogi w Tom Tom

W urządzeniach nawigacyjnych marki TomTom pojawiła się nowa technologia. Po raz pierwszy modele TomTom ONE oraz TomTom XL zostały wyposażone w technologię IQ Routes, która potrafi inteligentnie dobrać trasę i unikać korków.

Inteligentne drogi w Tom Tom

„IQ Routes™ pozwala kierowcom na wybieranie tych tras, które w najmniejszym szczególe znają tylko lokalni mieszkańcy. To niweluje stres jaki odczuwa kierowca nie wiedząc gdzie dokładnie się znajduje i kiedy dojedzie na miejsce. Dodatkowo kierowcy pomaga funkcja Advanced Lane Guidance, która zdecydowanie wzmacnia pewność podczas przejazdu przez duże, skomplikowane skrzyżowania” – mówi Corinne Vigreux, Managing Director w TomTom.

"System IQ Routes™ zna aktualną prędkość pojazdów na drogach i wie, że najlepsza możliwa droga do naszego celu w niedzielne popołudnie zajmie nam 54 minuty. Podczas gdy sytuacja na drogach w poniedziałek rano sprawia, że najlepsza będzie zupełnie inna droga, która zajmie 61 minut." - dodaje.

Podróżowanie z IQ Routes™ zapewnia, że wszyscy kierowcy, automatycznie otrzymują najbardziej aktualne i precyzyjne czasy podróży i dotarcia do celu na wyświetlaczu swojego urządzenia TomTom. W zależności od dnia tygodnia i godziny, najbardziej odpowiednia trasa zostanie do nich dopasowana. IQ Routes™ bierze pod uwagę wszystkie czynniki, które mogą mieć wpływ na opóźnienie podróży. Ponadto funkcja Advanced Lane Guidance sprawia, że rozbudowane i skomplikowane skrzyżowania nie będą już sprawiać problemów. Funkcja podaje wypowiadane zawsze w porę instrukcje głosowe oraz wyświetla wskazówki na wyświetlaczu LCD dając tym samym kierowcy o wiele lepszą orientację.

Tematy w artykule: nawigacja TomTom

Podobne wiadomości:

Co ma korek do wypadku?

Co ma korek do wypadku?

Technika 2013-09-02

Firma YouGov  przeprowadziła na zlecenie firmy TomTom badanie wśród 8000 europejskich kierowców.  Wykazało ono, że często są oni narażeni na wypadki związane z korkami. Ponad jedna trzecia respondentów przyznała, że miała wypadek, ponieważ nie zdążyli wyhamować przed korkiem, który utworzył się niespodziewanie na drodze.

Nawigacja Becker Traffic Assist – Z203

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.