mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Interaktywna nawigacja

Interaktywna nawigacja

Amerykańska firma Johnson Control zaczęła współpracę z producentem nawigacji satelitarnej marki TomTom w kierunku stworzenia nowoczesnego i bardziej interaktywnego urządzenia pomagającego w eksploracji nieznanych nam okolic, a zarazem ułatwiającego życie.

Interaktywna nawigacja

Firma Johnson Control stworzyła system 'Bluetooth Mobile Device Gateway', który montowany będzie w samochodach wchodzących do sprzedaży w roku produkcyjnym 2008. Technologia ta pozwala na połączenie elektronicznego urządzenia służącego do nawigacji, takiego jak TomTom, z elektronicznym systemem zarządzania samochodem, w efekcie czego wychodzi całkowicie innowacyjny zestaw.

Urządzenie produkowane przez Johnson Controls posiada zaimplementowane rozpoznawanie głosu, dzięki czemu użytkownik będzie miał możliwość sterowania głosowego nawigacją TomTom. Kolejne bonusy jakie serwować będzie to połączenie są bardzo ciekawe. Dla przykładu urządzenie alarmować będzie o tym, że ilość paliwa w baku jest już niska, dając tym samym możliwość automatycznego przekierowania zaplanowanej drogi przez najbliższą stację benzynową. Dzięki zastosowaniu bezprzewodowego połączenia Bluetooth wszystkie komunikaty, a także muzyka w formacie mp3 z przenośnego urządzenia nawigacji będzie odtwarzana w montowanych seryjnie głośnikach samochodowych bez zabawy z kablami.

Kolejnym ciekawym przykładem interaktywności urządzenia może być możliwość wyboru punktu POI (punkt zainteresowania), którym może być powiedzmy pobliska restauracja koło której będziemy przejeżdżać. System pozwoli za pomocą jednego kliknięcia wybrać numer telefonu obiektu, tak by można było złożyć telefoniczną rezerwację przy użyciu bezprzewodowego połączenia głośno-mówiącego.

Wiceprezes firmy zajmującej się produkcją nawigacji satelitarnej TomTom oznajmia, że urządzenie to coraz bardziej idealnie prezentuje połączenie coraz to nowszych technologii, ułatwiających życie konsumentom. Nowy system pozwoli całkowicie zmienić oblicze samochodowych nawigacji satelitarnych, dzięki swojej wszechstronności oraz funkcjonalności.

Kiedy nowoczesne urządzenie pojawi się na polskim rynku i zdąży się na nim zadomowić? Tego jeszcze nie wiadomo. Jednak spodziewać się należy, że nastąpi to najprawdopodobniej na przełomie przyszłych miesięcy.

Czytaj także:

Inteligentny system drogowy (2006-09-20)

Test nawigacji: Prowadzi nas Lucca (2006-08-30)

Udoskonalona nawigacja Pioneer (2006-06-23)

Tematy w artykule: nawigacja TomTom

Podobne wiadomości:

Co ma korek do wypadku?

Co ma korek do wypadku?

Technika 2013-09-02

Firma YouGov  przeprowadziła na zlecenie firmy TomTom badanie wśród 8000 europejskich kierowców.  Wykazało ono, że często są oni narażeni na wypadki związane z korkami. Ponad jedna trzecia respondentów przyznała, że miała wypadek, ponieważ nie zdążyli wyhamować przed korkiem, który utworzył się niespodziewanie na drodze.

Głos Wiedźmina w nawigacji NaviExpert

Głos Wiedźmina w nawigacji NaviExpert

Technika 2015-06-17

Komentuj:

~Adam 2006-10-19

Kolejna rzecz do psucia prawdziwy facet z jajami nie potrzebuje tych systemow prawdziwy kierowca odnajdzie sie nawet patrzac na slonce ale facetow zjajami juz nie ma duzo gadaja w skorzanych kortkach przez komorke i nic pozatym to samo jest z jazda samochodem

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.