Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Internet przez satelitę w Lexusie

Internet przez satelitę w Lexusie

Koncern Toyota, pod którego skrzydłami znajduje się Lexus, prowadzi prace nad wyposażeniem samochodów w szerokopasmowy dostęp do internetu przy wykorzystaniu połączenia satelitarnego.

Internet przez satelitę w Lexusie
O nowym rozwiązaniu donosi Forbes, który powołuje się na współpracę Toyoty z firmą Kymet, należącą do imperium Billa Gatesa. Już niebawem w modelach japońskiego koncernu pojawią się anteny umożliwiające szerokopasmową łączność satelitarną.

Dotychczas dostęp do sieci w samochodzie był realizowany za pośrednictwem naziemnej sieci telefonii komórkowej. Wykorzystywano do tego smartfony lub moduły z kartami SIM, które pełniły funkcję pokładowych punktów dostępowych. Główną wadą tego rozwiązania był brak dostępu do sieci poza obszarami miejskimi, gdzie występował problem z zasięgiem. Dla porównania sygnał satelitarny jest dostępny praktycznie z każdego zakątka globu.

Jedynym problemem było stworzenie specjalnej anteny satelitarnej, którą będzie można zainstalować w samochodzie. Firma Kymet pracuje nad stworzeniem małej i płaskiej anteny, która będzie wykorzystywać tzw. syntetyczną aperturę. Wiązki odbieranych i nadawanych fal radiowych będą kształtowane za pomocą mozaiki wielu elementów sterowanych przez specjalnie przygotowane oprogramowanie. Dzięki temu antena na dachu samochodu będzie ciągłe skierowana w kierunku satelity.

Nowe rozwiązanie może się pojawić w Lexusie LC, który zadebiutuje podczas przyszłorocznych targów motoryzacyjnych NAIAS w Detroit.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lexus
Tematy w artykule: Lexus internet w samochodzie internet

Podobne wiadomości:

Lexus UX Concept - nietuzinkowe wnętrze

Lexus UX Concept - nietuzinkowe wnętrze

Aktualności 2016-09-23

Lexus Kinetic Seat - oto fotel przyszłości z Japonii

Lexus Kinetic Seat - oto fotel przyszłości z...

Technika 2016-09-16

Komentuj:

~grzegorz 2015-11-13

bardzo fajny pomysł z tą łącznością satelitarną. ciekawe czy toyota też wprowadzi to do swoich samochodów. sądzę, że było by to bardzo przydatne jakby ktoś się np zgubił by wezwać pomoc. tym bardziej, że toyota jak widać robi wszystko żeby kierowca był bezpieczny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać prawo jazdy?
Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać prawo jazdy?
Dzisiaj Trybunał Konstytucyjny pochylił się nad skargą Rzecznika Praw Obywatelskich i wydał wyrok w sprawie zatrzymywania przez funkcjonariuszy uprawnień kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o 50 km/h.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj