mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Internet przez satelitę w Lexusie

Internet przez satelitę w Lexusie

Koncern Toyota, pod którego skrzydłami znajduje się Lexus, prowadzi prace nad wyposażeniem samochodów w szerokopasmowy dostęp do internetu przy wykorzystaniu połączenia satelitarnego.

Internet przez satelitę w Lexusie
O nowym rozwiązaniu donosi Forbes, który powołuje się na współpracę Toyoty z firmą Kymet, należącą do imperium Billa Gatesa. Już niebawem w modelach japońskiego koncernu pojawią się anteny umożliwiające szerokopasmową łączność satelitarną.

Dotychczas dostęp do sieci w samochodzie był realizowany za pośrednictwem naziemnej sieci telefonii komórkowej. Wykorzystywano do tego smartfony lub moduły z kartami SIM, które pełniły funkcję pokładowych punktów dostępowych. Główną wadą tego rozwiązania był brak dostępu do sieci poza obszarami miejskimi, gdzie występował problem z zasięgiem. Dla porównania sygnał satelitarny jest dostępny praktycznie z każdego zakątka globu.

Jedynym problemem było stworzenie specjalnej anteny satelitarnej, którą będzie można zainstalować w samochodzie. Firma Kymet pracuje nad stworzeniem małej i płaskiej anteny, która będzie wykorzystywać tzw. syntetyczną aperturę. Wiązki odbieranych i nadawanych fal radiowych będą kształtowane za pomocą mozaiki wielu elementów sterowanych przez specjalnie przygotowane oprogramowanie. Dzięki temu antena na dachu samochodu będzie ciągłe skierowana w kierunku satelity.

Nowe rozwiązanie może się pojawić w Lexusie LC, który zadebiutuje podczas przyszłorocznych targów motoryzacyjnych NAIAS w Detroit.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lexus
Tematy w artykule: Lexus internet w samochodzie internet

Podobne wiadomości:

Lexus LC 500 - modzie wbrew

auto motor i sport 2016-01-12

Salon w Detroit odsłonił nam genialnie wyglądający model Lexusa. To nie jest koncept, a produkcyjna wersja modelu LC 500. Oto, co reprezentuje sobą to japońskie, sportowe coupe.

Lexus RX 2016 w pełnej krasie

auto motor i sport 2015-12-08

Nowego Lexusa RX poznaliśmy na początku roku na targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku. Ale dopiero teraz mieliśmy okazję przetestować nowego SUV-a. Zobacz, Lexusa RX 2016 w pełnej okazałości.

Komentuj:

~grzegorz 2015-11-13

bardzo fajny pomysł z tą łącznością satelitarną. ciekawe czy toyota też wprowadzi to do swoich samochodów. sądzę, że było by to bardzo przydatne jakby ktoś się np zgubił by wezwać pomoc. tym bardziej, że toyota jak widać robi wszystko żeby kierowca był bezpieczny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.