mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Internet w samochodzie?

Internet w samochodzie?

Dlaczego nie. Szkoda tylko, że jak na razie usługa będzie dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, w sieci wypożyczalni samochodowych AVIS. Usługa polegająca na udostępnianiu połączenia internetowego w samochodzie oraz poza nim będzie dotyczyć wszystkich dostępnych samochodów.

Internet w samochodzie?

Dostęp do internetu został udostępniony w tym tygodniu dla wszystkich klientów korzystających z wypożyczalni umiejscowionej na terenie międzynarodowego lotniska w San Francisco. W przeciągu następnych paru tygodni usługa będzie dostępna w innych częściach USA.

Urządzenie odpowiedzialne za dostarczanie internetu może być używane zarówno w samochodzie, a także poza nim (np., w pokoju hotelowym, sali konferencyjnej). Wypożyczenie go na jeden dzień to koszt w okolicach 11 dolarów. Firma Autonet Mobile, producent systemu, poinformował, że urządzenie może być zasilane z gniazdka zapalniczki oraz konwencjonalnej wtyczki. Router, bo tak nazywa się urządzenie odpowiedzialne za utrzymywanie połączenia internetowego w samochodzie, korzysta ze specjalnych, bezprzewodowych technologii, które zapobiegają rozłączaniu nawet podczas szybkiego jazdy.

Firma Avis poinformowała niedawno, że w przeciągu kilku miesięcy zasięgiem będzie pokryta większa część Stanów Zjednoczonych. Nam pozostaje tylko czekać aż podobna usługa będzie dostępna w naszym kraju, za przystępną cenę.

Czytaj także:

Zatankuj sobie... muzykę! (2007-01-22)

Windows w samochodzie? (2007-01-17)


Podobne wiadomości:

Zatankuj sobie... muzykę!

Zatankuj sobie... muzykę!

Technika 2007-01-22

Windows w samochodzie?

Windows w samochodzie?

Technika 2007-01-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.