Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Internet w samochodzie?

Internet w samochodzie?

Dlaczego nie. Szkoda tylko, że jak na razie usługa będzie dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, w sieci wypożyczalni samochodowych AVIS. Usługa polegająca na udostępnianiu połączenia internetowego w samochodzie oraz poza nim będzie dotyczyć wszystkich dostępnych samochodów.

Internet w samochodzie?

Dostęp do internetu został udostępniony w tym tygodniu dla wszystkich klientów korzystających z wypożyczalni umiejscowionej na terenie międzynarodowego lotniska w San Francisco. W przeciągu następnych paru tygodni usługa będzie dostępna w innych częściach USA.

Urządzenie odpowiedzialne za dostarczanie internetu może być używane zarówno w samochodzie, a także poza nim (np., w pokoju hotelowym, sali konferencyjnej). Wypożyczenie go na jeden dzień to koszt w okolicach 11 dolarów. Firma Autonet Mobile, producent systemu, poinformował, że urządzenie może być zasilane z gniazdka zapalniczki oraz konwencjonalnej wtyczki. Router, bo tak nazywa się urządzenie odpowiedzialne za utrzymywanie połączenia internetowego w samochodzie, korzysta ze specjalnych, bezprzewodowych technologii, które zapobiegają rozłączaniu nawet podczas szybkiego jazdy.

Firma Avis poinformowała niedawno, że w przeciągu kilku miesięcy zasięgiem będzie pokryta większa część Stanów Zjednoczonych. Nam pozostaje tylko czekać aż podobna usługa będzie dostępna w naszym kraju, za przystępną cenę.

Czytaj także:

Zatankuj sobie... muzykę! (2007-01-22)

Windows w samochodzie? (2007-01-17)


Podobne wiadomości:

Zatankuj sobie... muzykę!

Zatankuj sobie... muzykę!

Technika 2007-01-22

Windows w samochodzie?

Windows w samochodzie?

Technika 2007-01-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia - to już 20 lat!
Skoda Octavia - to już 20 lat!
Właśnie mija 20 lat odkąd Václav Havel dał sygnał startu do produkcji kompaktowego modelu Skody w nowo otwartej części fabryki w Mlada Boleslav. Przez następne dwie dekady Octavia szybko stałą się hitem sprzedaży i po dziś dzień jest najlepiej sprzedającym się modelem czeskiej marki.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj