mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Jeszcze bardziej bezpieczny Infiniti EX

Jeszcze bardziej bezpieczny Infiniti EX

Już od stycznia Infiniti EX będzie oferowany z dwoma kolejnymi systemami bezpieczeństwa - BSW i LDP - które ostrzegą kierowcę przed pojazdem w martwym polu oraz przed niekontrolowaną zmianą pasa ruchu.

Jeszcze bardziej bezpieczny Infiniti EX
System ostrzegania przed pojazdem w martwym polu (BSW - Blind Spot Warning), wprowadzony do modelu od roku 2011, za pomocą sygnałów dźwiękowych i świetlnych ostrzega kierowcę o innym samochodzie znajdującym się w strefie martwego pola. Za każdym razem, gdy inny samochód pojawia się w strefie martwego pola, na przednim słupku, na wysokości lusterka, pojawi się pulsujące, pomarańczowe światło. Jeśli mimo tego kierowca włączy kierunkowskaz, sygnalizując zamiar zmiany pasa ruchu, dodatkowo zostanie ostrzeżony sygnałem dźwiękowym. BSW będzie oferowany jako standardowe wyposażenie w najchętniej kupowanej przez Polaków wersji GT Premium, zarówno z silnikiem benzynowym, jak i diesla.

System ostrzegania przed martwym polem dołączył do innych innowacyjnych technologii, takich jak inteligentny tempomat (ICC - Intelligent Cruise Control), inteligentne wspomaganie hamowania (IBA - Intelligent Brake Assist), system ostrzegania przed kolizjami z przodu (FCW - Forward Collision Warning) czy system zapobiegania niekontrolowanej zmianie pasa ruchu (LDP - Lane Departure Prevention). Dzięki temu antykolizyjna "Dynamiczna Tarcza Bezpieczeństwa" (DSS - Dynamic Safety Shield) Infiniti stała się jeszcze bardziej kompletna.

Wszystkie te elementy bezpieczeństwa będą wyposażeniem standardowym wersji GT Premium i z silnikiem benzynowym V6, i z silnikiem wysokoprężnym V6. Jednym z tych elementów będzie system zapobiegania niekontrolowanej zmianie pasa ruchu (LDP - Lane Departure Prevention), którego europejski debiut w SUV-ie miał miejsce latem 2010 roku
w modelu EX30d.

Od nowego roku nieznacznej zmianie ulegną ceny Infiniti EX. Za podstawową wersję benzynową (EX37) zapłacimy 210.495 zł, za diesla (EX30d) 211.000 zł. Za wersję ze wspomnianymi systemami przyjdzie nam zapłacić odpowiednio 240,5 tys. (EX30d GT Premium) i 239.995 zł (EX37 GT Premium).

Podobne wiadomości:

Infiniti QX50 Concept - nadchodzi nowy SUV

Infiniti QX50 Concept - nadchodzi nowy SUV

Aktualności 2017-01-04

Infiniti Q60 - znamy cenę japońskiego coupe

Infiniti Q60 - znamy cenę japońskiego coupe

Samochody luksusowe 2016-09-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace
Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace
Krakowski oddział GDDKiA podpisał na początku stycznia w obecności ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka umowę z firmą Sweco na wykonanie Koncepcji Programowej dla Północnej Obwodnicy Krakowa w ciągu drogi ekspresowej S52.