Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Jubileusz oszczędzania

Jubileusz oszczędzania

Od wprowadzenia systemu do produkcji seryjnej pod koniec 2007 roku do sierpnia 2009 Bosch wyposażył milion pojazdów w system Start-Stop. W roku 2012 już co drugi nowy samochód w Europie będzie wyposażony w tę technologię.

Jubileusz oszczędzania

Aby umożliwić częste korzystanie ze Start-Stop firma Bosch poszerza swoją ofertę produktów współdziałających z systemem. Systemy Start-Stop obniżają zużycie paliwa, a w związku z tym także emisję CO2 mierzoną według Nowego Europejskiego Cyklu Jazdy (NECJ) o ok. 5 procent, a w cyklu miejskim NECJ nawet o 8 procent.

Od chwili rozpoczęcia produkcji systemu Start-Stop w 2007 roku popyt na technologię oszczędzania paliwa stale rośnie. W 2008 roku zaledwie 5 procent nowych pojazdów w Europie było wyposażonych w system Start-Stop. Według prognoz Bosch do roku 2012 na drogach Europy już co drugi nowy samochód ma być wyposażony w ten innowacyjny system. Systemy Start-Stop firmy Bosch oferują bardzo korzystną relację kosztów do korzyści, ponieważ koncepcja wykorzystuje w większości komponenty już zamontowane w pojeździe, optymalizując ich działanie. Dlatego system Start-Stop jest bardzo atrakcyjną pod względem kosztów metodą oszczędnej i ekologicznej jazdy.

Technologia Start-Stop firmy Bosch jest już stosowana w modelach BMW, Mini, Kia oraz VW. W marcu 2009 na rynku zadebiutował Fiat 500 wyposażony w to obniżające zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla rozwiązanie.

Aby umożliwić jak najczęstsze korzystanie z systemu Start-Stop, Bosch włączył do oferty nową generację alternatorów. W modelach serii „Efficiency Line“ (EL) konstruktorzy zastosowali ulepszony układ elektryczny oraz nowe diody, co pomogło poprawić sprawność alternatorów do 77 procent. Ponadto nowe alternatory ładują akumulator także na biegu jałowym oraz przy niskich obrotach silnika, co jest warunkiem automatycznego wyłączania i włączania silnika. Połączenie alternatora EL oraz systemu Start-Stop firmy Bosch obniża zużycie paliwa, a tym samym emisję CO2 w ruchu miejskim nawet o 10 procent.

Podobne wiadomości:

Porsche InnoDrive - przyjemny eco-driving

Porsche InnoDrive - przyjemny eco-driving

Technika 2015-05-08

Rekordowo oszczędny Peugeot 208 BlueHDi

Rekordowo oszczędny Peugeot 208 BlueHDi

Aktualności 2015-05-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dacia Logan i Sandero odmłodzone
Dacia Logan i Sandero odmłodzone
Już w przyszłym tygodniu podczas salonu w Paryżu zobaczymy odświeżoną Dacię Logan i Sandero. Zobaczcie, co zmieniło się w popularnych, rumuńskich modelach.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj