mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Już 14 modeli ze światłami zakrętowymi Hella

Już 14 modeli ze światłami zakrętowymi Hella

W tym roku cztery kolejne modele różnych marek, Range Rover, VW Golf Plus, Peugeot 407 Coupe oraz Mercedes M-klasy, zostaną wyposażone w systemy świetlne doświetlające zakręty firmy Hella.

Już 14 modeli ze światłami zakrętowymi Hella

System dynamicznego oświetlenia zakrętowego działa na zasadzie odchylenia się w bok całego modułu ksenonowego w zależności od promienia skrętu. Dzięki temu przestrzeń oświetlana podczas jazdy po zakręcie zwiększa się nawet dwukrotnie. Kierowca ma wystarczająco dużo czasu, aby dostosować prędkość do typu zakrętu i odpowiednio się zachować. Technologia dynamicznego doświetlania zakrętów działa zarówno w światłach mijania, jak i drogowych, dodatkowo dostosowując się do prędkości jazdy. Przy mniejszych prędkościach moduł świetlny wychyla się w ułamkach sekundy po skręcie kierownicy, przy większych - system czeka trochę dłużej i działa w zależności od reakcji kierowcy.

Dodatkowo nowe oświetlenie dostosowuje się automatycznie także do poziomu świecenia, tak by nie oślepiać kierowców jadących z naprzeciwka.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Brytyjskie źródła donoszą, powołując się na szefa europejskiego oddziału Lexusa, że już za cztery lata japoński producent zaoferuje klientom samochody elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.