mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Już 3,5 miliona DSG w samochodach

Już 3,5 miliona DSG w samochodach

Fabryka Volkswagena w Kassel wyprodukowała dotychczas 3,4 miliona skrzyń DSG. Kolejne 150.000 sztuk skrzyń tego typu zbudowano w fabryce koncernu w chińskim Dalian.

Już 3,5 miliona DSG w samochodach
Rozwiązanie Volkswagena wzbudziło sensację na rynku przekładni automatycznych, łącząc najwyższy komfort jazdy z oszczędnością paliwa i sportowymi osiągami.

Pierwszy raz sześciobiegową skrzynię DSG zastosowano w seryjnej produkcji w Golfie R32 i Audi TT w 2003 roku. Przekładnia została bardzo dobrze przyjęta przez ekspertów oraz klientów i z roku na rok odnosiła coraz większy sukces na rynku.

Z biegiem czasu Volkswagen wprowadził skrzynię DSG do oferty niemal wszystkich produkowanych modeli. W 2008 roku pojawiła się siedmiobiegowa wersja przekładni DSG współpracująca z małymi silnikami o mocy do 125 kW i momentem obrotowym silnika poniżej 250 Nm.

W 2009 roku do rodziny dwusprzęgłowych skrzyń biegów Volkswagena dołączył model DQ500, pozwalający cieszyć się wygodą automatycznej przekładni również nabywcom bardzo mocnych aut (moment obrotowy do 500 Nm) takich jak Audi TT RS.

Podobne wiadomości:

BMW pracuje nad nową skrzynią

BMW pracuje nad nową skrzynią

Technika 2015-10-27

Ford opatentował 11-biegowy

Ford opatentował 11-biegowy "automat"

Technika 2015-04-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?