mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Już 3,5 miliona DSG w samochodach

Już 3,5 miliona DSG w samochodach

Fabryka Volkswagena w Kassel wyprodukowała dotychczas 3,4 miliona skrzyń DSG. Kolejne 150.000 sztuk skrzyń tego typu zbudowano w fabryce koncernu w chińskim Dalian.

Już 3,5 miliona DSG w samochodach
Rozwiązanie Volkswagena wzbudziło sensację na rynku przekładni automatycznych, łącząc najwyższy komfort jazdy z oszczędnością paliwa i sportowymi osiągami.

Pierwszy raz sześciobiegową skrzynię DSG zastosowano w seryjnej produkcji w Golfie R32 i Audi TT w 2003 roku. Przekładnia została bardzo dobrze przyjęta przez ekspertów oraz klientów i z roku na rok odnosiła coraz większy sukces na rynku.

Z biegiem czasu Volkswagen wprowadził skrzynię DSG do oferty niemal wszystkich produkowanych modeli. W 2008 roku pojawiła się siedmiobiegowa wersja przekładni DSG współpracująca z małymi silnikami o mocy do 125 kW i momentem obrotowym silnika poniżej 250 Nm.

W 2009 roku do rodziny dwusprzęgłowych skrzyń biegów Volkswagena dołączył model DQ500, pozwalający cieszyć się wygodą automatycznej przekładni również nabywcom bardzo mocnych aut (moment obrotowy do 500 Nm) takich jak Audi TT RS.

Podobne wiadomości:

Twórca DSG pozywa koncern VW

Twórca DSG pozywa koncern VW

Aktualności 2016-09-07

Ford opatentował 11-biegowy

Ford opatentował 11-biegowy "automat"

Technika 2015-04-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.