mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Kager filtruje

Kager filtruje

Od sierpnia tego roku w ofercie firmy Fota S.A. znajdują się filtry oleju, paliwa, powietrza oraz kabinowe marki Kager, należącej do Foty.

Kager filtruje

Filtry to elementy powszechnie stosowane w różnych urządzeniach technicznych używanych w życiu codziennym. Różnorodność zastosowań jest ogromna, ale cel podobny: oczyszczanie przepływających przez filtr cieczy lub gazów z zanieczyszczeń. Filtry mają więc bardzo duże znaczenie w motoryzacji, a skuteczność filtracji decyduje o żywotności silnika, sprawności układu zasilania, efektywności systemu klimatyzacji i wentylacji, poziomie zużycia paliwa czy też emisji szkodliwych związków do środowiska.

Filtry Kager produkowane są na tych samych liniach technologicznych co filtry stosowane przez producentów samochodów na pierwsze wyposażenie. O jakości filtrów Kager świadczą też zastosowane materiały i półfabrykaty. Są one dostarczane przez uznanych producentów z USA lub Niemiec. Zastosowany impregnowany papier filtracyjny zapewnia wysoki poziom filtracji i trwałość filtra, a właściwe uformowanie papieru w plisy zwiększa powierzchnię filtracyjną.

Duże znaczenie mają też odpowiednio skomponowane mieszanki poliuretanowe tworzące korpus filtra i nadające mu kształt dokładnie dopasowany do obudowy, a także kleje spajające materiał filtracyjny z elementami korpusu i mechanicznie wzmacniające powierzchnię filtrującą oraz uszczelki i stal, z której wytwarza się puszki, denka, rdzenie wzmacniające, elementy zaworów.

Wszystkie filtry marki Kager są poddawane wnikliwej kontroli jakościowej. Jakość bada się za pomocą skomputeryzowanych urządzeń, a standardowe testy obejmują:
- badanie składu chemicznego mieszanek poliuretanowych na korpusy, denka i materiały uszczelniające;
- badania skuteczności filtracji i trwałości elementów filtrujących (papieru i włóknin);
- próby szczelności filtrów;
- próby trwałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Filtry Kager to także produkty ekologiczne, wytwarzane zgodnie z przepisami ochrony środowiska już na etapie rozwoju produktu. Poddawane są w tym zakresie kontroli odpadów stałych, płynów, substancji niebezpiecznych i emisji gazów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.