Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Karbon i Corvette

Karbon i Corvette

Koncern General Motors zamierza wykorzystać nadchodzącą generację modelu Corvette ZR1 do sprawdzenia czy technologia włókien węglowych może zostać wykorzystana do masowej produkcji samochodów.

Karbon i Corvette
W tym modelu elementy takie jak dach, maska, predni i tylny zderak, progi oraz ospojlerowanie mają zostać wykonane z superlekkiego materiału, którym jest włókno węglowe". Badania mają pokazać, czy wykorzystany materiał będzie odpowiednio wytrzmały.

"Karbon waży jedną piątą tego co materiał kompozytowy, który z kolei jest o połowe lżejszy od stali". - powiedział Tom Wallaca, człowiek odpowiedzialny za rozwój marki Corvette w koncernie. Zastosowanie takiego materiału przy masowej produkcji pozwoliłoby koncernowi GM zredukować wagę pojazdów, a co za tym idzie również spalanie i emisję szkodliwych cząsteczek, a w konsekwencji spełniać coraz bardziej rygorystyczne normy. Według nieoficjalnych źródeł firma podjęła już ścisłą współpracę z przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją materiału.

Zanim jednak samochody o nadwoziach z włókna węglowego pojawią się masowo na drodze minie jeszcze trochę czasu. Według Toma Wallace`a z General Motors badania potrwają jeszcze przynajmniej 10 lat.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Aktualności 2015-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jakie samochody kupują Polacy?
Jakie samochody kupują Polacy?
Najnowsze wyniki badania „AUTOwybory Polaków” nie pozostawiają złudzeń. Ponad trzy czwarte Polaków kupuje samochody z rynku wtórnego. I nie zanosi się na to, żeby w najbliższym czasie cokolwiek zmieniło się w tym temacie.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj