mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Karbon i Corvette

Karbon i Corvette

Koncern General Motors zamierza wykorzystać nadchodzącą generację modelu Corvette ZR1 do sprawdzenia czy technologia włókien węglowych może zostać wykorzystana do masowej produkcji samochodów.

Karbon i Corvette
W tym modelu elementy takie jak dach, maska, predni i tylny zderak, progi oraz ospojlerowanie mają zostać wykonane z superlekkiego materiału, którym jest włókno węglowe". Badania mają pokazać, czy wykorzystany materiał będzie odpowiednio wytrzmały.

"Karbon waży jedną piątą tego co materiał kompozytowy, który z kolei jest o połowe lżejszy od stali". - powiedział Tom Wallaca, człowiek odpowiedzialny za rozwój marki Corvette w koncernie. Zastosowanie takiego materiału przy masowej produkcji pozwoliłoby koncernowi GM zredukować wagę pojazdów, a co za tym idzie również spalanie i emisję szkodliwych cząsteczek, a w konsekwencji spełniać coraz bardziej rygorystyczne normy. Według nieoficjalnych źródeł firma podjęła już ścisłą współpracę z przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją materiału.

Zanim jednak samochody o nadwoziach z włókna węglowego pojawią się masowo na drodze minie jeszcze trochę czasu. Według Toma Wallace`a z General Motors badania potrwają jeszcze przynajmniej 10 lat.

Podobne wiadomości:

BMW M6, Porsche 911 i Corvette Z06 – Prędkość...

auto motor i sport 0000-00-00

BMW M6, Porsche 911 Turbo i Corvette Z06. Trzy flagowe modele, trzy razy przekroczone 300 km/h, między oponami a asfaltem "zamieszkuje" w sumie 1499 KM. Mniam.

Corvetta szybsza od Nissana GT-R Nismo na Nürburgringu

Corvetta szybsza od Nissana GT-R Nismo na...

Samochody luksusowe 2015-07-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.