mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Kino domowe w Land Roverze

Kino domowe w Land Roverze

Najnowsza odsłona modelu Land Rover Freelander 2 zostanie wyposażona w system Dolby Pro Logic II, pozwalający na odtwarzanie dźwięku w formacie 7.1. Technologia dostępna na co dzień w zestawach kina domowego pozwoli teraz na doskonałą jakość dźwięku w samochodzie.

Kino domowe w Land Roverze

Pierwszy, samochodowy zestaw dla audiofili został stworzony przez firmę Alpine, znaną już bardzo dobrze na rynku car audio. Na specjalne zamówienie skonstruowano 440 watowy wzmacniacz, który obsługuje wielokanałowość w trybie siedmiu ścieżek połączonych z głośnikiem nisko-tonowym. Firma Alpine przy tworzeniu sprzętu kierowała się zasadą, że bez różnicy gdzie zajmiesz miejsce w samochodzie, dźwięk będzie jednakowo doskonały. Dzięki dodatkowym głośnikom 'dopełniającym' z tyłu, pasażerowie będą czuć prawdziwy przestrzenny dźwięk, zamiast zwykłego stereo wydobywającego się jedynie z przednich głośników.  Jest to ważna cecha w samochodzie rodzinnym, którym bez wątpienia jest model Freelander 2.

W sumie znajduje się tam aż 14 głośników dostosowanych specjalnie dla najnowszego Land Rovera. Z przodu znajdować się będą trójdrożne głośniki średnio-, nisko- oraz wysokotonowe uzupełnione głośnikiem centralnym, dostarczającym idealnie odwzorowany dźwięk dla pasażerów. W  tylnych drzwiach samochodu zamontowano tzw. 'gwizdki' wysokotonowe oraz głośniki odpowiedzialne za basy. Dla poprawy akustyki w tylnych słupkach również umieszczono głośniki uzupełniające dźwięk. Przy podłodze umieszczono dwudrożny subwoofer o mocy 80 wat. Dla pasażerów okupujących tylne fotele przewidziano dodatkowe gniazda na słuchawki pozwalające na słuchanie muzyki z różnych źródeł dźwięku.

Land Rover Freelander 2 jest najnowszym modelem z serii specjalnie stworzonych zestawów przy kolaboracji specjalistów z firmy Alpine oraz lidera dźwięku przestrzennego, Dolby. Podobne wyposażenie zostało już wcześniej dla samochodów takich jak Aston Martin AMV8 Vantage, Jaguar XK, Volvo C79 oraz XC90. Technologia Dolby Pro Logic II 7.1 w wielkim skrócie polega na konwersji dźwięku dwukanałowego (stereo) na siedem osobnych ścieżek przestrzennych plus głośnik odpowiedzialny za niskie tony. Dzięki takiemu formatowi można stworzyć środowisko pozwalające na uzyskiwanie przestrzennego
dźwięku wielokanałowego bez różnicy jakie miejsce zajmujemy w samochodzie.

Czytaj także:

Blaupunkt z USB (2006-08-10)

Bang and Olufsen najlepszy! (2006-06-26)

700 Watt dla Astona Martina (2006-05-31)


Podobne wiadomości:

Land Rover Discovery 2017 – nowe wieści

Land Rover Discovery 2017 – nowe wieści

Aktualności 2016-09-15

Land Rover Defender powróci?

Land Rover Defender powróci?

Aktualności 2016-07-15

Komentuj:

~Zdenerwowany 2006-08-28

Kolejny idiotyzm. Róbcie porzadne, bezawaryjne samochody i nie zajmujcie sie nikomu do niczegp niepotrzebnymi duperelami.

~fun 2006-08-27

super sprawa! nie ma to jak zrobic sobie przerwe w czasie jazdy, lyknac sobie goracej kawy i puscic swoj ulubiony koncert w wersji dolby na swoim 'mobilnym' odtwarzaczu DVD w samochodzie :) cud miod :)

~zenek 2006-08-25

ciekawe ile sobie krzykna za takie caco

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.