Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Kompozyty przyszłością Lamborghini

Kompozyty przyszłością Lamborghini

JEC Composites to organizacja skupiająca wokół siebie firmy, osoby i instytucje zainteresowane rozwojem i implementacją rozwiązań technicznych związanych z materiałami kompozytowymi. Gościem honorowym ostatniej europejskiej wystawy JEC, było Lamborghini.

Kompozyty przyszłością Lamborghini

Uczestnictwo Lamborghini w tej wystawie nie było przypadkowe. Firma Z Sant Agata używała włókien węglowych już w latach 80-tych w legendarnym modelu Countach. Współcześnie technologie kompozytowe pozwalają Lamborghini budować superwytrzymałe, a jednocześnie niezwykle lekkie konstrukcje samonośne.

Skorupa modelu Murcielago waży nieco ponad 300 kg. Lamborghini dostrzegając korzyści płynące z tej technologii zainwestowało w ośrodek badawczy na Uniwersytecie Waszyngtona w Seatle. Automobili Lamborghini Advanced Composite Structures Laboratory poza rozwojem technologii kompozytowych dla potrzeb rynku motoryzacyjnego, ma również zająć się materiałami dla potrzeb wypraw kosmicznych. Poza Uniwersytetem i Lamborghini w projekcie partycypuje również Boeing.

Jednym z ostatnich osiągnięć Lamborghini w dziedzinie zastosowania włókien węglowych, jest model LP 570-4 Superleggera. Jego waga została zmniejszona o 70 kg w stosunku do modelu bazowego. Im lżejszy pojazd, tym wyższa prędkość i lepsze przyspieszenie. Jednak to nie jedyne cele przyświecające Lamborghini. Firma ta podobnie jak inne marki, stara się budować pojazdy o jak najniższej emisji CO2. Dzięki zastosowaniu kompozytów, LP 570-4 Superleggera emituje o 20% mniej gazu cieplarnianego, niż model wyjściowy. Na szczęście włókno węglowe nie wpływa na stylistykę pojazdów Lamborghini, która jak widać na zdjęciach nadal zniewala pięknem.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lamborghini
Tematy w artykule: Lamborghini karbon wlokno weglowe kompozyty

Podobne wiadomości:

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Lamborghini Huracan LP610-4 Avio - debiut

Lamborghini Huracan LP610-4 Avio - debiut

Premiery 2016-08-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Tylko rok trwała produkcja elektrycznej odmiany supersportowego samochodu Audi. Przez niską sprzedaż tego modelu, zostanie on odesłany do lamusa. Czy tak kończy się świetlana przyszłość dla supersportowych "elektryków"?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj