mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Kompozyty przyszłością Lamborghini

Kompozyty przyszłością Lamborghini

JEC Composites to organizacja skupiająca wokół siebie firmy, osoby i instytucje zainteresowane rozwojem i implementacją rozwiązań technicznych związanych z materiałami kompozytowymi. Gościem honorowym ostatniej europejskiej wystawy JEC, było Lamborghini.

Kompozyty przyszłością Lamborghini

Uczestnictwo Lamborghini w tej wystawie nie było przypadkowe. Firma Z Sant Agata używała włókien węglowych już w latach 80-tych w legendarnym modelu Countach. Współcześnie technologie kompozytowe pozwalają Lamborghini budować superwytrzymałe, a jednocześnie niezwykle lekkie konstrukcje samonośne.

Skorupa modelu Murcielago waży nieco ponad 300 kg. Lamborghini dostrzegając korzyści płynące z tej technologii zainwestowało w ośrodek badawczy na Uniwersytecie Waszyngtona w Seatle. Automobili Lamborghini Advanced Composite Structures Laboratory poza rozwojem technologii kompozytowych dla potrzeb rynku motoryzacyjnego, ma również zająć się materiałami dla potrzeb wypraw kosmicznych. Poza Uniwersytetem i Lamborghini w projekcie partycypuje również Boeing.

Jednym z ostatnich osiągnięć Lamborghini w dziedzinie zastosowania włókien węglowych, jest model LP 570-4 Superleggera. Jego waga została zmniejszona o 70 kg w stosunku do modelu bazowego. Im lżejszy pojazd, tym wyższa prędkość i lepsze przyspieszenie. Jednak to nie jedyne cele przyświecające Lamborghini. Firma ta podobnie jak inne marki, stara się budować pojazdy o jak najniższej emisji CO2. Dzięki zastosowaniu kompozytów, LP 570-4 Superleggera emituje o 20% mniej gazu cieplarnianego, niż model wyjściowy. Na szczęście włókno węglowe nie wpływa na stylistykę pojazdów Lamborghini, która jak widać na zdjęciach nadal zniewala pięknem.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lamborghini
Tematy w artykule: Lamborghini karbon wlokno weglowe kompozyty

Podobne wiadomości:

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Lamborghini Urus oficjalnie - dane techniczne, osiągi, rozwiązania

Lamborghini Urus oficjalnie - dane...

Premiery 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando