mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Koniec bezkarności kierowców!

Koniec bezkarności kierowców!

Na razie jednak tylko na brytyjskich drogach, bowiem tam zadebiutuje niedługo nowy rodzaj radaru drogowego. W przeciągu roku mają zostać zainstalowane nowoczesne kamery z czteroma obiektywami rejestrujące nieprzepisowe zachowania kierowców.

Koniec bezkarności kierowców!

W skład tych zestawów wchodzić będą trzy aparaty cyfrowe wraz z kamerą cyfrową rejestrujące ruch uliczny. Każdy moduł odpowiedzialny jest za inną część jezdni. Całość może zostać zamontowana w popularnej 'dziupli', lecz także przy lampach sygnalizacji świetlnej. Przemyślano także sprawę fotografowania osoby kierującej samochodem, aby zapobiec sytuacjom rodem z naszego kraju, gdzie popularne jest uchylanie się od płacenia mandatów, dlatego, że twarz była rozmazana lub niewidoczna. Nowoczesna lampa błyskowa wspomagana promieniowaniem podczerwonym zapewni optymalne doświetlenie twarzy kierowcy.

Budową nowych radarów zajmie się holenderska firma Gatsometer, która wyprodukowała już wcześniej na rynek brytyjski popularny radar fotograficzny "Gatso". Nowoczesna maszyna może pomieścić w swojej pamięci ponad 60 tysięcy zdjęć piratów drogowych, zaszyfrowanych na dysku twardym. W każdej chwili mogą być one ściągnięte poprzez łącze telefoniczne przez organy ścigania. W planach firmy są także projekty stworzenia systemu rozpoznającego numery tablic rejestracyjnych. Jednak zanim to nastąpi minie trochę czasu, gdyż póki co nie zostały ujawnione żadne oficjalne informacje.

Czytaj także:

Niemcy: Nauka wysiadania z auta (2006-06-08)

Włączaj światła przez cały rok (2006-05-17)

Tematy w artykule: radary

Podobne wiadomości:

Szare fotoradary wciąż aktywne

Szare fotoradary wciąż aktywne

Finanse i prawo 2013-12-09

Odcinkowy pomiar prędkości rusza

Odcinkowy pomiar prędkości rusza

Finanse i prawo 2015-11-14

Komentuj:

~Olek 2006-08-13

Fotoradary - temat rzeka :-) Niektórzy je traktują jako skarbonka i zasilenie budżetu policji (choć pieniądze z mandatów chyba nie idą w ogóle na policję jako taką) a inni jako bardzo potrzebne urządzenia. Według mnie jeśli fotoradar jest widoczny a dodatkowo dobrze oznakowany to przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w danym miejscu. Wszelkiego typu pochowane radary za krzaczkiem czy nawet patrole policji z suszarkami to tylko i wyłącznie nabijanie kasy. no bo jak inaczej można nazwać schowany fotoradar, o którym zbyt szybko jadący kierowcas ię dowie dopiero po fakcie? I gdzie tu próba zwiększenia bezpieczeństwa w danym miejscu. Dużo o fotoradarach można poczytać na forum strony Stop wariatom

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando