mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Koniec z choinką zapachową w samochodzie

Koniec z choinką zapachową w samochodzie

Wygląda jak kubek termiczny, ale nie można się z niego napić. Potrafi za to oczyścić powietrze w samochodzie z papierosowego odoru.

Koniec z choinką zapachową w samochodzie
Na rynku dostępne są od dawna przeróżne oczyszczacze, nawilżacze i jonizatory powietrza. Nikt jednak dotąd nie wyprodukował urządzeń dedykowanych do użytku w samochodach.

Sharp jako pierwszy producent na świecie postanowił zadbać także o kierowców i ich pasażerów i już od lutego wprowadza do sprzedaży swoje najnowsze generatory jonów Plasmacluster - IG-BC2J-B.

Nowe podręczne jonizatory Sharp oczyszczą powietrze we wnętrzu samochodu, zapewniając komfortowe warunki podróży. Są niezastąpione w samochodach osób palących - oczyszczając samochód z nieprzyjemnego zapachu nikotyny, znakomicie regulują poziom wilgotności, eliminując niekorzystne działanie klimatyzacji.

Jonizatory Sharp IG-BC2J-B to także alternatywa dla nietrwałych bądź zbyt intensywnych zapachów samochodowych. Polska jest jedynym krajem w Europie, w którym Sharp oferować będzie te urządzenia.

Urządzenie pojawi się na rynku na przełomie lutego i marca. Sugerowana cena to 600 złotych.
 

Podobne wiadomości:

Wydajniejsza klimatyzacja w Lexusie GS

Wydajniejsza klimatyzacja w Lexusie GS

Technika 2012-03-26

Czym pachną auta Polaków?

Czym pachną auta Polaków?

Aktualności 2012-04-30

Komentuj:

~Fieber 2011-02-24

Ten generator sharpa usuwa smród nie tylko z powietrza ale i z tapicerki, a tego żadna "choineczka" i odkurzacz nie potrafi. Dodatkowo potrafi "eliminować grzyba", a taki się unosi w wielu samochodach z nieprawidłowo konserwowaną klimą. Tego typu patenty zaczynają być montowane z ekskluzywnych markach, np. Lexus czy Infiniti. 600pln to dużo, ale z drugiej strony to nieiwele więcej niż np. 4 kołpaki u Dealera :)

marko1 2011-02-19

Wtrącę się do dyskusji, zapach zawieszka czy inny to sprawa indywidualna każdego człowieka jeśli ktoś jest alergikiem to tego nie zawiesi jeśli jest "brudasem" to powiesi żeby zabić smrodek. Poza tym jeśli to takie szkodliwe to powinno zniknąć ze sprzedaży jak również mędrcy uważający że to jest szkodliwe powinni prowadzić kampanię anty-zapachową. To tak jak z gumą do żucia, stomatolodzy uważają że jest szkodliwa a my ludkowie i tak żujemy. Jak na razie zapachów nie używam, samochodzik odkurzam, wietrzę oraz umyję bo mu się to należy. Bo jak inaczej przecież nasze cztery litery wozi. Pozdrawiam i przepraszam za swoje pięć groszy.

aaa 2011-02-19

proszę bardzo, wystarczy poszukać, pierwszy wpis z google po polsku (po angielsku jest tego cała masa): "Choinki zapachowe mogą być niebezpieczne Porady / Warto wiedzieć 18.11.2010 Liczba odwiedzin: 2997 Ceny wszelkiego rodzaju choinek, drzewek, zawieszek zapachowych są dość niskie, więc chętnych do ich zakupu nie brakuje. Tymczasem każdy środek zapachowy zawiera substancje chemiczne, które mogą uczulać i to nie tylko alergików. - W niektórych zapachach jest tyle składników chemicznych, że nawet zdrowy człowiek po dłuższym przebywaniu w takiej atmosferze może dostać uczulenia - taka jest opinia Andrzeja Szweda, lekarza alergologa, który zapoznał się ze składem chemicznym jednego z dostępnych na rynku odświeżaczy."

~zapach 2011-02-19

aaa, jeśli piszemy o niestosowaniu zapachów to podpierajmy się uzasadnionymi naukowymi dowodami.

aaa 2011-02-15

Nie używajcie zapachów do samochodów w postaci choinek lub płynów!!! One bardzo uczulają i potem będziecie mieć problemy! To jest złe, naprawdę!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.