mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Koreańska hybryda z LPG

Koreańska hybryda z LPG

Koreański koncern Hyundai obrał niestandardową drogę dla rozwoju samochodu hybrydowego. Jego konstruktorzy opracowali silnik zasilany gazem LPG, który jest wspomagany przez jednostkę elektryczną.

Koreańska hybryda z LPG

Hyundai Elantra LPI HEV (Liquefied Petroleum Vehicle) pojawi się na początek na rynku koreańskim. Podobnie jak model Kia Forte LPI Hybrid, która została zaprezentowana na targach w Seulu, nowa Elantra jest zasilana silnikiem o pojemności 1,6 litra (114KM), który jest wspomagany przez silnik elektryczny generujący moc 20 koni mechanicznych.

Auto nie jest demonem szybkości (sprint do setki trwa 11,7 sekundy), jednak odwdzięcza się niskim apetytem na paliwo, którym w tym przypadku jest gaz LPG. Według producenta średnie spalanie samochodu będzie utrzymywać się na poziomie 6-7 litrów.

Aby zmaksymalizować wydajność jednostki napędowej zamontowano przy niej system start/stop oraz wskaźnik "Eco Guide", który pokazuje najlepszy moment na zmianę przełożenia. Układ napędowy może pracować w trybie eco-drive, który wpływa na zmniejszenie momentu obrotowego oraz mocniejsze wspomaganie silnikiem elektrycznym, a także większe odzyskiwanie energii z hamowania.

Auto trafiło na razie na rynek koreański. Z tego co wiadomo Hyundai nie zamierza wprowadzać samochodu na inne rynki. W przeliczeniu podstawowa cena hybrydy napędzanej LPG wynosi około 50 tysięcy złotych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Hyundai Elantra
Hyundai Elantra
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Honda pracuje nad hybrydą

Honda pracuje nad hybrydą

Technika 2017-01-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche 911 GT2 - nowa generacja tylko z automatem
Porsche 911 GT2 - nowa generacja tylko z automatem
O nowym 911 GT2 mówi się od dawna. Samochód, być może zostanie pokazany jeszcze w tym roku. Znamy kilka szczegółów. 
Odgadnij model Odgadnij model