mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Land Rover bez 4x4, ale z hybrydą

Land Rover bez 4x4, ale z hybrydą

Land Rover ogłosił wprowadzenie opcjonalnego napędu na jedną oś w swoim nowym kompaktowym Range Roverze Evoque. Niebawem pojawi się także jednostka z napędem hybrydowym.

Land Rover bez 4x4, ale z hybrydą

Dzięki wprowadzeniu napędu 2WD Land Rover będzie mógł rozwijać swoje technologie w kierunku redukcji wagi swoich samochodów oraz wzrostu wydajności układu napędowego. Dodatkowo, wprowadzenie silników hybrydowych pozwoli rozwijać ofertę większych samochodów marki. Pierwszy hybrydowy Diesel będzie dostępny już w 2012 roku, a na drogi wyjedzie w roku 2013.

Nowy Range Rover na urodziny marki

Pod koniec 2010 roku rozpoczną się testy prototypu „range_e” – samochodu hybrydowego bazującego na platformie Range Rovera Sport. Nowa jednostka napędowa to połączenie Diesla V6 z silnikiem elektrycznym o mocy 190 Nm. Samochód dostępny będzie z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów. Wprowadzenie częściowo elektrycznego napędu pozwoli na znaczne ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Na samym silniku elektrycznym samochód będzie mógł przejechać ponad 30 km, przy emisji dwutlenku węgla ok. 100 g/km i osiągnąć prędkość ok. 120 km/h.


Podobne wiadomości:

Hybrydowy Focus RS?

auto motor i sport 0000-00-00

Honda pracuje nad hybrydą

Honda pracuje nad hybrydą

Technika 2017-01-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Sprinter już w przyszłym roku
Nowy Mercedes Sprinter już w przyszłym roku
Już w przyszłym roku poznamy nowego Mercedes Sprintera. Samochód przejdzie gruntowne zmiany, które odmłodzą jego wygląd, a na pokładzie pojawią się nowoczesne systemy wsparcia kierowców i flot.